Co myślicie ?

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
Joko17
Posty: 1
Rejestracja: ndz maja 22, 2016 15:44

Co myślicie ?

Post autor: Joko17 » ndz cze 12, 2016 20:55

Kto korzystał z aparatów słuchowych firmy KIND i kto potrafi podzielić się opinią o ich jakości .Czy warto się zainteresować ?

Ten,któryWie
Posty: 21
Rejestracja: czw sty 29, 2009 21:10

Re: Co myślicie ?

Post autor: Ten,któryWie » pn lip 18, 2016 18:30

Firma Kind nie jest producentem aparatów słuchowych tylko dystrybutorem (z Niemiec). Ze względu na wielkość całej firmy Kind (i skalę zamówień) niektórzy producenci oznaczają aparaty marką Kind, ale po podłączeniu do komputera od razu widać kto jest producentem. Kind oferuje aparaty róznych producentów.

pamparuch
Posty: 85
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 10:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Co myślicie ?

Post autor: pamparuch » wt sie 02, 2016 19:24

To jest taki niemiecki marketing (bardzo nieuczciwy). Jeżeli na obudowie aparatu nie jest wyraźnie napisany producent tylko dystrybutor to produkt taki jest po prostu źle oznaczony. Działanie takie stosowane było już wcześniej zarówno przez Kind jak i Geers. Faktyczne ukrywanie nazwy producenta oraz posługiwanie się "swoimi" nazwami modelów aparatów powoduje że kupujący nie jest w stanie zdobyć obiektywnych informacji o danym aparacie. Dzięki temu firmy mogą sprzedawać tanie aparaty jako drogie.
Innym bardzo brzydkim zabiegiem marketingowym jest zamykanie dystrybucji jakiejś marki do jednej sieci. np. firma Geers (dystrybutor) jako jedyna firma ma w ofercie aparaty firmy Geneve, z kolei Widex (producent całkiem dobrych aparatów) ogranicza dystrybucję do gabinetów firmy Audionova (Emiton w Łodzi). Taka praktyka prowadzi do zmowy cenowej bo w Łodzi, oficjalnie tylko w gabinetach firmy Emiton można kupić te aparaty, a zarazem tylko w tych gabinetach można sprawdzić ich cenę.

ODPOWIEDZ