urządzenie do "suszenia" aparatów słuchowych...

Dyskusja, porady i pytania na temat problemu szumów usznych oraz sposobów ich leczenia.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
gosia1

urządzenie do "suszenia" aparatów słuchowych...

Post autor: gosia1 » wt sty 24, 2012 16:43

Witam!
Byłam w nowo otwartym u nas zakładzie Gers.Zbadano mi słuch no i oczywiście namawiano na zakup nowych aparatów.
Ja noszę aparaty za uszne OTIKON Vigo.
Ale tam mi zasugerowali kupno urządzenia do suszenia aparatów.Koszt przeszło 200,00 zł...
Przyznam że nikt mi wcześniej nawet o tym nie wspomniał.
Ponoć w aparatach nie "suszonych" - częściej wyczerpują się baterie.
Czy ktoś coś o ty słyszał?
Gosia

rudzia

Re: urządzenie do "suszenia" aparatów słuchowych...

Post autor: rudzia » śr sty 25, 2012 09:54

tak słyszałam są też specjalne płyny do osuszania aparatów, w państwowych placówkach dają takie rzeczy za darmo..najważniejsze żeby leczyć się w przychodniach specjalistycznych, a nie prywatnych salonach bo to są naciągacze

jeśli chodzi o baterie...to nie prawda...jeśli trzymasz aparaty gdzie może być wilgoć to wiadomo że będą szybciej roładowywały baterie, są takie specjalne pudełka plastikowe które chronią przed wilgocią.

slyszacyinaczej

Post autor: slyszacyinaczej » wt lut 07, 2012 21:23

Tu nie chodzi o baterie. Zawilgocenie każdej elektroniki jest złem. A w aparacie, szybko siada słuchawka (głośnik, jak kto woli). Wiem, bo w moim aparacie wymieniałem ten element już 4 czy 5 razy w ciągu 3 lat, średnio tak co pół roku. Niestety aparat bez wentylacji, a 75% czasu noszę, a suszę w miarę możliwości, góra kilka godzin, bo zaraz znów potrzebny. Wymiana to nieco ponad 350 zł. Za to mamy cenowo zapas - ja wiem? ~320 baterii, co wystarczy na prawie 4 lata, nawet więcej, nie chce mi się liczyć, mi bateria styka na 6-7 dni w senso vita xp (312) wg moich przybliżonych szacunków. Nie, nie o zużycie baterii chodzi, ale tej słuchaweczki.

gosia1

Post autor: gosia1 » śr lut 08, 2012 11:42

To w takim razie co radzisz?Faktycznie wydaje mi się ze aparatki moje jakby gorzej "działały'.Noszę je 3 lata i jeszcze nigdy nie suszyłam.Prawda też że dawno nie byłam u protetyka tam gdzie kupowałam...
Nie wiem też jak można poradzić się kogoś - przedstawiciela od firmy Oticon? Może ten mój protetyk to troche nie doinformowany...
Może ktoś ma jakiś link? :roll:

Annasza

Post autor: Annasza » ndz paź 21, 2012 23:08

Zaraz na pierwszej wizycie w salonie Geers dowiedziałam się o pudełeczkach do osuszania aparatów DRYBOX, pudełeczko jest na prąd i osusza około 2 godzin, po czym samoistnie się wyłącza, a kosztuje 169 złotych.

amadeuszek185
Kontakt:

Post autor: amadeuszek185 » śr gru 05, 2012 15:40

Akurat mam takie pudełeczko i faktycznie jest super.
Wydałem na nie coś w granicach 200 zł, ale nie jest mi szkoda ani złotówki.

Linki reklamowe są na tym forum zabronione

gosia1

Post autor: gosia1 » śr gru 05, 2012 17:16

No to się zastanowię nad kupnem.Piszesz że nie żałujesz...więc jak to urządzenie działa? I na czym polega jego niezbędna rola?
Pytam bo bardziej do mnie przemawiają argumenty użytkownika a nie Pani ze sklepu.
No i jeszcze jedno - gdzie można kupić uniwersalne wkladki do aparacików?
pozdrawiam
Gosia :P

Izabela99

Post autor: Izabela99 » śr kwie 24, 2013 15:06

jak kupowałam baterie na aurilab.pl to widziałam zestawy do czyszczenia i osuszania aparatów słuchowych. tam znajdziesz akcesoria różnego typu. warto zajrzeć.

karoll

Post autor: karoll » pt lip 26, 2013 13:29

Rzeczywiście w Geersie mają takie specjalne urządzenie to suszenia aparatów słuchowych. Koszt to chyba ok. 200 zł. ale są tez tańsze dodatki. uwazam,że suszenie aparatu wpływa na jakość jego działania, w koncu to elektronika, która nie lubi wilgoci.

ODPOWIEDZ