Gdzie w Polsce leczyć szumy uszne?

Dyskusja, porady i pytania na temat problemu szumów usznych oraz sposobów ich leczenia.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
admin
Administrator
Kontakt:

Gdzie w Polsce leczyć szumy uszne?

Post autor: admin » pn paź 06, 2008 14:30

Zachęcamy do podzielenia się swoimi doświadczeniami na temat tego gdzie w Polsce można leczyć szumy uszne. Prosimy o opisanie swoich doświadczeń w tym zakresie, zarówno tych pozytywnych jak i zakończonych niepowodzeniem.

Na dobry początek, oto link od programu AudioNoise:

Kod: Zaznacz cały

http://www.arteson.com/audionoise/
Program pomaga w ustaleniu częstotliwości własnych szumów usznych. Generalnie jest to generator różnego rodzaju szumów. Zgodnie ze słowami autora program można używać bezpłatnie przez dowolny okres czasu, ma wtedy ograniczenie że generuje szumy tylko przez 30 min. Później konieczne jest wyłączenie i ponowne uruchomienie programu. Oczywiście wersja płatna (9,00 $) pozbawiona jest tego ograniczenia.
ArekS
administrator Sluch.com.pl

zbyszek

Re: Gdzie w Polsce leczyć szumy uszne?

Post autor: zbyszek » wt maja 05, 2009 20:54

Szumy uszne można leczyć w Kajetanach pod Warszawą u prof.Skarżyńskiego. Realizują oni cały program związany z leczeniem, obejmuje on nawet wyjazdy do ośrodka nad morzem. Całość leczenia jest finansowana przez NFZ.
Sam korzystałem z tego programu i jestem bardzo zadowolony, praktycznie nie słysze już szumów.

AndCa

Post autor: AndCa » śr lut 24, 2010 16:11

Witam ,mam szumy uszne od 30 lat,jak po zboju,w ostatnich latach juz mnie calkowicie wymeczaja. Zaczalem czytac o tym,stad znalazlem sie na forum.
Tutaj znalazlem link do tego generatora,puscilem sobie go,ale nie mam pojecia po co? czy moze cos o tym napisac?

zbyszek

Post autor: zbyszek » czw kwie 22, 2010 20:52

Popróbuj także posłuchać szmeru/szumu wody, dla mnie jest to rewelacja.

bozena57

Post autor: bozena57 » ndz maja 09, 2010 16:47

mnie laryngolog powiedział, że szumy zlikwiduje zaaparatowanie uszu, wysyła mnie do Geers. Nie wiem czy to dobry pomysł?

zbyszek

Post autor: zbyszek » sob maja 15, 2010 22:07

bozena57 pisze:mnie laryngolog powiedział, że szumy zlikwiduje zaaparatowanie uszu, wysyła mnie do Geers. Nie wiem czy to dobry pomysł?

Pomysł nie jest zły, szumy czasami u części chorych likwiduje się przy pomocy generatorów szumu które nosi się tak jak aparat słuchowy. Moi znajomi nosili takie aparaty i byli zadowoleni. Zawsze warto spróbować, przecież możesz wziąć je na próbę na jakiś czas.
Pozdrawiam.

Pawel75

Post autor: Pawel75 » pt gru 10, 2010 22:56

Polecam Kajetany pod Warszawą. Jest to jedyny ośrodek w Polsce i z tego co wiem jeden z najlepszych na świecie. Ja leczę się tam już od ponad 2 lat i w moim przypadku nie spodziewałem się tak ogromnej poprawy jakości życia. Aktualnie jestem świeżo po przyjeździe z Łeby i z tego co wiem za ponad rok mam tam trafić ponownie. Szum słyszę nadal, nie jest on jednak już tak uciążliwy jak przed wyjazdem. Co do aparatów to niektórym rzeczywiście na szumy pomagają. Z tego co wiem jeżeli szumy są na częstotliwościach których słyszymy gorzej i oczywiście mieści się to w częstotliwościach pracy aparatu to można spodziewać się zmniejszenia szumów. U mnie niestety szumy są na częstotliwości 12,5 kHz a aparaty pracują do max 8kHz więc moje szumy są poza zasięgiem aparatów.
Paweł

Bati55

Post autor: Bati55 » ndz gru 19, 2010 22:06

bozena57 pisze:mnie laryngolog powiedział, że szumy zlikwiduje zaaparatowanie uszu, wysyła mnie do Geers. Nie wiem czy to dobry pomysł?
WItam,
Noszenie aparatów słuchowych w pewnym sensie zlikwiduje szumy uszne , wiele zalezy od czestostliwosci aparatu.
Mysle ze sugestia lekarza jest bardzo dobra. Moim zdaniem powinnas sie udac do tego salonu i zapytac o dopasowanie odpowieniego aparatu.
Pracuja tam fachowcy, wiec powinni doradzic Ci jaki aparat nalezałoby kupic i czy zniweluje on szumy.
Pozdrawiam

Zygmunt

Post autor: Zygmunt » sob gru 17, 2011 17:55

Witam, mam pytanie czy szumy uszne maja tylko niedosłyszący? Ja słysze dobrze ale szumi mi w głowie 24h na dobę. Czy mógłby ktoś sprecyzować jakie to szumy? Bo widzę, że wszyscy doskonale się orientują o czym mowa.

rudzia

Post autor: rudzia » wt sty 24, 2012 15:48

Szumy uszne nie występują tylko u osób niedosłyszących. często po przebytych infekcjach nieżytu nosa lub bez objawowych zapaleń uszu dochodzi do uszkodzeń narządów słuchu i w tym momencie zaczynają się szumy, które można jeszcze wyleczyć, miejscem gdzie można się leczyć na szumy to kajetany lub w warszawie Instytucie Patologii Słuchu lub chyba jeszcze na konwiktorskiej, i całej Polsce.

niedoslyszaca

Post autor: niedoslyszaca » czw mar 29, 2012 12:48

Ja mam szum uszny od 3 lat. Koło mnie wybuchła petarda i jak zadzwoniło, tak trwa do tej pory. Oczywiście leczę to, ale w wyleczenie przestałam wierzyć.

Cichutka

Post autor: Cichutka » śr lip 25, 2012 22:42

Mam niestety podobnie. Kiedy byłam malutka to ogłuszył mnie przelatujący gdzieś daleko nade mną samolot odrzutowy. Niestety takie szumy zostały mi do dziś i chyba nawet zdążyłam się do tego przyzwyczaić.

glucha

Post autor: glucha » czw sty 17, 2013 19:07

A czy możliwe jest żeby mieć szumy w jednym uchu? Czy to zawsze pojawia się w obu. Ja mam bardzo częśto uczucie takiego jakby pisku w uszach ale nigdy nie słucham głośnej muzyki czy nikt przy mnei nie krzyczy i nie oglądam tv głośno a mimo to mam to uczucie... Wiecie może skąd się to bierze?

pamparuch

Post autor: pamparuch » śr cze 12, 2013 16:34

@Cichutka
Zamiast szukać odpowiedzi w internecie powinnaś się zgłosić do lekarza specjalisty. Najlepiej Audiologa.

przemyysaw

Post autor: przemyysaw » pt lut 08, 2019 07:38

Szumy uszne można skutecznie leczyć u ponad 82% cierpiących na tę przypadłość. Istnieje skuteczna terapia TRT więcej na wideo:https://youtu.be/B_XBTPmLfL0

ODPOWIEDZ