Czy powiatowe centrum pomocy rodzinie ma rację?

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
dorota

Czy powiatowe centrum pomocy rodzinie ma rację?

Post autor: dorota » czw wrz 29, 2016 15:17

Chciałabym dowiedzieć czy zostałam prawidłowo poinformowana bo mam poważne wątpliwości.Wystąpiłam o przyznanie dwóch aparatów słuchowych bo niedosłuch obouszny mam stwierdzony.Byłam w mopsie pytać o dofinansowanie ,pani odesłała mnie do Centrum Powiatowego, że tam środki z PFRONU to dostanę dofinansowanie.Natomiast tam poinformowano mnie że mogę wniosek złożyć ale małe szanse bo koniec roku i raczej pieniędzy nie starczy bo jeszcze dużo nie zrealizowanych wniosków mają .Więc pytam kiedy odpowiedź bo przy dwóch aparatach suma poważna bardzo a bez dofinansowania nie mam co marzyć,a dostałam odpowiedź że dopiero w kwietniu odpowiedź na wniosek .I jestem w kropce ,bo aparaty muszę zakupić ,a odmówią to tragedia .Ale zbulwersowało mnie co innego,ponieważ byłam przekonana że jak złożę i nawet nie dostane w tym roku to ten wniosek zostanie w przyszłym roku rozpatrzony.Niestety Pani twierdzi że jak złożę nawet następny w przyszłym a zakup będzie w tym to nie będzie przysługiwała dopłata.Czy to zgodne z prawem żeby pacjenci którzy w drugim półroczu wnioski składali zostawali bez dofinansowań tylko dlatego że pieniądze skończyły?przecież powinny automatycznie przechodzić na następny rok prawda?Dlatego nie wiem czy na pewno powiedziano mi prawidłowo bo jestem w kropce.Druga sprawą jest to że każą do dochodu wliczyć 500+ na dziecko ,a przecież to świadczenie tez miało być nie uwzględniane w dochodach z tego co wiem.Bardzo proszę o wypowiedź tych co zorientowani w temacie.Bez tej dopłaty z PFRON nie dam rady zakupić ,bo NZ mało dopłaca strasznie ,pomóżcie.

pamparuch

Re: Czy powiatowe centrum pomocy rodzinie ma rację?

Post autor: pamparuch » czw paź 13, 2016 14:45

Niestety ale jeśli chodzi o rozdział pieniążków z PFRON'u, to urzędy postępują różnie. W większości powiatów w nowym roku przyjmują wnioski za zakup aparatów z roku wcześniej. Jeśli by nie chcieli, zawsze można poprosić w gabinecie o korektę faktury żeby można było się starać o dofinansowanie w nowym roku. W niektórych powiatach kolejka przechodzi na następny rok. Ogólnie ktoś powinien zrobić z tym porządek, bo urzędnicy pracujący przy rozdziale pieniążków z PFRON, bardzo różnie interpretują przepisy, często zachowując się przy tym jak by dawali coś z własnej kieszeni. Jeśli chodzi o dochody ja bym 500+ nie wliczał. Inną sprawą jest to że ten urzędnik nie będzie widział co się zawiera w Twoim dochodzie bo we wniosku wpisuję się tylko kwotę dochodów w gospodarstwie domowym i liczbę osób w tymże gospodarstwie.

ODPOWIEDZ