Widex Senso Vita SV-38, Phonak Baseo Q15P

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
sebastian
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 13, 2015 10:23

Widex Senso Vita SV-38, Phonak Baseo Q15P

Post autor: sebastian » śr maja 13, 2015 10:30

Witam, mam 3 pytania w sprawie aparatów Widex: czy sprzęt jest warty zakupu, a dokładnie chodzi o bezawaryjność i jakość dźwięku? Czy można zaryzykować i kupić te aparaty użyte najwyżej kilkanaście razy ale już bez gwarancji czy lepiej używane ale na gwarancji? Czy ktoś ma doświadczenie z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym? Co do Phonaków: czy nadają się dla osoby starszej z dużym niedosłuchem? Jak z jakością dźwięku i bezawaryjnością? Który z nich jest godny uwagi? Pozdrawiam

admin
Administrator
Posty: 120
Rejestracja: śr sie 31, 2005 11:09
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Widex Senso Vita SV-38, Phonak Baseo Q15P

Post autor: admin » czw maja 14, 2015 09:02

Witaj,

Widex to na pewno jeden z najbardziej renomowanych producentów aparatów słuchowych na świecie. Jako pierwsi wprowadzili na rynek wewnątrzuszny 100% cyfrowy aparat słuchowy. Widex kiedyś był wręcz synonimem bezawaryjności. Dzisiaj wraz z pogonią za pędem ku wypuszczaniu co chwilę nowych modeli nie jest już tak różowo, ale nadal są to niezawodne aparaty. Prawie nic nie produkuje się już tak jak kiedyś (patrz japońskie samochody :-) ) i to dotyczy także wszystkich producentów aparatów słuchowych.
Phonak to także bardzo dobra marka. Obecnie już nie szwajcarska, ale nadal to dobre aparaty słuchowe.

Jeśli chodzi o kwestię czy kupić używane. Pewnie, że zawsze lepiej jest kupić aparaty nowe, dopasowane dokładnie do potrzeb i z gwarancją, ale rozumiem, że są jakieś powody przemawiające za używanymi. W przypadku tych konkretnych modeli o które pytasz to aparaty do dużego ubytku słuchu. Można przypuszczać, że ich poprzedni właściciel bardzo słabo słyszał bez aparatów czyli używał je codziennie od rana do wieczora. To na pewno ma wpływ na większe zużycie aparatu. Warto wziąć to pod uwagę.

Oba aparaty to aparaty do dużych ubytków słuchu (Vita do głębokich). Ale skąd wiesz, że w ogóle takie silne aparaty są Tobie lub komuś w czyim imieniu pytasz potrzebne? Tak czy tak trzeba najpierw udać się do protetyka.
ArekS
administrator Sluch.com.pl

sebastian
Posty: 2
Rejestracja: śr maja 13, 2015 10:23

Re: Widex Senso Vita SV-38, Phonak Baseo Q15P

Post autor: sebastian » czw maja 14, 2015 22:40

Dzięki za odpowiedź. Aparaty potrzebuje moja babcia, której przeprowadzono badanie i wynik jest bardzo słaby - ma bardzo duży niedosłuch. Zaproponowali najmocniejsze aparaty z Oticona i Bernafona, ale koszt to niemal 6tys zł, dlatego pomyślałem o używanych. I miałem też wrażenie, że podczas testowania babcia nie słyszała dobrze.. Te z gwarancją były używane ponoć 4 miesiące przez starszą osobę, (zakupiony w październiku 2014), te bez gwarancji ponoć tylko kilka razy przez dziecko, które nie zaakceptowało aparatów, ale leżą od 2005 roku.. Phonaki są ponoć nowiusieńkie i na 3 letniej gwarancji. Pozostaje kwestia dostrojenia, co też nie jest tanie (ok 350zł za jeden w przypadku Widexa), ale jest mozliwość bezpłatnego przetestowania aparatów u dystrybutora. Ciężki temat..

pamparuch
Posty: 85
Rejestracja: wt kwie 12, 2011 10:45
Lokalizacja: Łódź

Re: Widex Senso Vita SV-38, Phonak Baseo Q15P

Post autor: pamparuch » czw maja 28, 2015 11:31

Vita SV-38 jest chyba na tyle starym produktem że mogą nie mieć nawet serwisu pogwarancyjnego. Ogólnie dobry sprzęt (jak większość aparatów Widexa) ale w tym przypadku proponował bym wybrać Baseo Q15P (jest to jeden z prostszych modeli Phonaka tj. firmy którą też bardzo sobie cenię).
350 zł za strojenie jednego aparatu jest trochę ceną z kosmosu ale ok. W końcu to protetyk ustala ceny. Jednak w przypadku Widexa dostęp do oprogramowania i kabli do programowania aparatów słuchowych jest dosyć mocno ograniczony no i brak konkurencji przy obsłudze tych aparatów robi swoje. Pamiętajcie o tym że kupując nowe aparaty z refundacją z NFZ przysługuje wam 5 letnia bezpłatna opieka przez gabinet w którym zakupiono aparaty. Do opieki tej należy wliczyć bezpłatne badania słuchu i przestrajanie aparatu.

ps. Nie myślałeś przejść drogę refundacji i dofinansowań dla babci?? Refundacja z NFZ wynosi dwa razy po 700zł a dofinansowanie z PFRON jest ustalane osobno dla każdego powiatu i waha się od ok 500 zł do maksymalnie 1600 zł (też razy dwa).

ODPOWIEDZ