Aparat słuchowy Geers

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

Jacktaz

Aparat słuchowy Geers

Post autor: Jacktaz » wt paź 04, 2011 11:46

Witam
Proszę pomoc jestem osoba z Niedosłuchem i uszkodzonym nerwem słuchowym, mam zamiar kupić aparat ... i tu moje pytanie do użytkowników, po wizycie w firmie GEERS zaproponowano mi aparat Novasense klasy Biznes .
Czy są może na tym forum użytkownicy tych modeli ? interesuje mnie opinia na temat tego modelu nie ukrywam ze cena jest zaporowa może jest jakiś inny model może inna firma o bardziej przystępnej cenie ?
Proszę o pomoc :)

Jacek

pamparuch

Re: Aparat słuchowy Geers

Post autor: pamparuch » czw paź 06, 2011 12:23

Napiszę krótko i zwięźle. Nie kupuj w GEERSie. Sprawdź aparaty w innych gabinetach. Porozmawiaj z protetykiem na temat cen aparatów. Każdy normalny gabinet (geersa do nich nie zaliczam) da Ci do wyboru różne aparaty w różnych półkach cenowych. Jakość przetwarzania dźwięku będzie oczywiście przekładała się na cenę ale pamiętaj że to Ty masz ostatnie słowo. Nie patrz na aparaty w cenie poniżej 2000 zł bo one faktycznie są kiepskie ale za 3500 można kupić naprawdę niezłe aparaty.
Jeśli chodzi o zakup aparatu - sprzedawca protetyk powinien zaproponować Ci przymierzenie aparatów np. na tydzień. Nie jest to dużo bo osoba zakładająca aparat pierwszy raz przyzwyczaja się do niego nawet przez ok 3 miesiące. Może się to oczywiście wiązać z kaucją w kwocie równowartości aparatu ale warto spróbować jak się słyszy w aparacie na co dzień a nie tylko w gabinecie gdzie jest sztuczna sytuacja akustyczna (w gabinetach panuje cisza). Pamiętaj nie są to zakupy bułek w spożywczaku i warto dokonać świadomego wyboru.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.

kinia

Post autor: kinia » czw paź 20, 2011 01:21

Ja tez nie kupiłam w GEERS, chodziłam do nich kilka razy, testowałam aparaty po kilka dni, a jak mi coś nie pasowało, sprzedawcy i tak chcieli od innej strony podnieść walory właśnie tego aparatu.. Okazało się, że proponowany przez nich aparat nie nadawał się na mój juz znaczny ubytek słuchu (był na styk, bez zapasu, jakiekolwiek podkręcania spowodowałyby piszczenie) i szczęśliwie trafiłam na inny nieduży zakład protetyczny.

qba1975

Post autor: qba1975 » czw paź 27, 2011 19:20

A ja korzystam z Geersa i bardzo sobie chwalę ten salon. Profesjonalne podejscie do klienta, duży wybor modeli, opieka nad pacjentem. Owszem moze ceny nie sa najniższe, ale moim zdaniem lepiej postawić na jakość. Jeszcze mi sie nie zdarzyło zebym został w Geersie zle potraktowany.Zawsze miałem odpowiednio dobrany i ustawiony aparat. A dodatkowym plusem jest to ze mozna testowac aparaty. Dziwi mnie wiec takie negatywne podejscie do tego punktu. Ja nie mam zatrzeżeń.

INEZ83

Post autor: INEZ83 » pn paź 31, 2011 12:52

Jacktaz ceny aparatów z reguły sa wysokie. Dla większości z nas nowy aparat to duzy wydatek. wiele zalezy jakie masz oczekiwania od sprzetu, przedstaw je protetykowi w salonie a on podpowie ci odpowiedni model. Nie znam akurat tego modelu o którym piszesz. Więc nie wiele pomoge. Jednak trafiłes do dobrego salonu, tam na pewno dopasujesz cos dla siebie.

Bati55

Post autor: Bati55 » śr lis 23, 2011 14:53

Ja trafiłam do geersa z polecenia i jestem zadowolona. Poleciła mi go kolezanka która od lat korzytsa z ich usług. Wczesniej miałam kłopot ze znalezieniem dobrego protetyka.Nie wiem moze jestem zbyt wymagajaca, ale cenie sobie profesjnalizm i nie lubie fuszerki.
Niestety z aparatem bede zyc juz do konca, dlatego szukałam miejsca, w którym bede miala zapewniona opieke.Nie załuje.

robbertte

Post autor: robbertte » pn lis 28, 2011 21:03

Warto wypróbowac sprzet zanim sie go kupic. Dzis mozna to zrobic w salonach protetycznych, czaem tez mozna zwrócic aparat nawet po zakupie jesli cos nam w nim ie pasuje. Jesli ktos ma dylemat przed wyborem aparatu, warto odiwedzic kilka dobrych punktów, gdzie doradza, poleca. Warto również porownac co poza aparatem poroponuja nam poszczególen punkty protetyczne. Czy np. poza zakupem jestsmy obięci opieka nad klientem.

kikkaa

Post autor: kikkaa » wt gru 13, 2011 20:35

Z tego co widzę to dużo osób podaje swoje wyniki , ja nie znam się na tym i nie wiem jaki tata ma niedosłuch, ale bez aparatów nie można było z nim oglądać telewizji bo tak głośno nastawiał, często też nie słyszał dzwonka do drzwi, źle słyszy po pracy w dużym hałasie ( kopalnia ). Po przeczytaniu opinii na różnych forach na temat Geersa byłam bardzo negatywnie nastawiona do tej firmy, więc szukając aparatów słuchowych dla mojego taty obeszliśmy wszystkie punkty protetyczne w Gliwicach. W żadnej z firm nie zdecydowaliśmy się od razu na aparaty ponieważ nie jest to tani zakup i chcieliśmy poznać różne oferty. Poszliśmy w sumie do 4 firm w tym do Geersa i musze przyznać, że byłam bardzo zaskoczona. Tylko w tej firmie protetyczka założyła tacie dwa aparaty ( wszędzie mówili tylko o jednym – w większości bez mierzenia ) dostaliśmy ofertę na kilka modeli, mogliśmy również skorzystać z konsultacji z lekarzem laryngologiem. Tata nosi teraz dwa aparaty, pisze na nich novasense ( w książce - instrukcja obsługi- która była do nich dołączona pisze, że są produkowane w Siemens) kosztowały 1799,00 zł za jeden, była to dla nas wysoka cena, ale w innych firmach proponowali nam jeden aparat nawet w cenach 4000 zł . W Geersie powiedziano nam, że lepiej kupić dwa tańsze aparaty ( w przypadku mojego taty ) niż jeden nawet bardzo drogi, bo będzie miał większe korzyści z noszenia aparatów i będzie lepiej rozumiał. Tato jest zadowolony, a my jako rodzina tym bardziej ponieważ możemy oglądać wspólnie telewizję, po za tym nie trzeba już tyle razy tacie powtarzać zdania żeby zrozumiał.

kikkaa

Post autor: kikkaa » wt gru 13, 2011 20:42

pani w Geersie jeszcze mówiły, że jeśli aparaty nie spełnią oczekiwań taty to można je zwrócić do 4 lub 6 tygodni ( już nie pamietam dokładnie ) nawet dostaliśmy do domu list z tą informacja i z pytaniem czy tato jest zadowolony ze słyszenia w aparatach. Tata tylko powiedział, że napewno ich nie odda bo dobrze słyszy. Jedyny minus ( jeśli można to nazwać minusem ) jest to, że trzeba być zapisanym na wizyte z wyprzedzeniem bo tam ciągle pełno ludzi jest, ale z drugiej strony skoro są klienci to chyba świadczy, że są dobrzy.

robbertte

Post autor: robbertte » pt gru 16, 2011 11:34

Jasne że tak. Geers to bardzo dobry salon. Nie wahaj sie wcale, by nadal twój Tata korzystał z ich usług. Ja od lat nosze aparaty słuchowe, za każdym razem korzystam własnie z tego salonu. Proetetycy są swietni , zawsze doradza, pomogą. Nigdy nie miałem problemów ze źle ustawionym aparatem.Bardzo dbaja o klienta. Ponadto maja dośśc duzy wybór aparatów.
Cieszy mnie ,że są na tym forum osoby, które podobnie jak ja sa zadowoleni z Geersa:)

qba1975

Post autor: qba1975 » czw gru 22, 2011 11:23

Popieram. Koarzytsam z ich usług i jestem zadowolony.Po kilku nieprzyjemnych przygodach w innych salonach tez wybrałem sie do geersa i nie żałuje. Od poczatku traktowano mnie powaznie, dobrano dobry aparat, w rozsądnej cenie. Z ustawieniem aparatu tez nie miałem wiekszych problemów. Chyba trafiłem na bardzo dobrze wyszkolonego protetyka, ktory znał sie na rzeczy. Do dziś nie mam wiekszych kłopotów z uzytkowaniem sprzetu.

PiotrM

Post autor: PiotrM » czw maja 31, 2012 10:54

Z tego co sie zorientowalem, duzo piszecie o profesjonalnej obsłudze w geersie, a co z cenami? czy ktos sie orientuje jak wyglada rozrzut cenowy aparatów. Szukam nowego aparciku dla siebie i chciałbym skorzytsac z jaiego nowego punktyu protetycznego. Poza dobra obsługa cena ma równiez ogromne znaczenie.

Kasiaaa

Post autor: Kasiaaa » śr cze 13, 2012 11:29

Jeżeli chodzi o Geers to też dużo zależ od miejsca, ale siedzę jakiś czas w branży i naprawdę dużo się złego słyszy o tej firmie. I wydaje mi się, że to nie idzie od konkurencji bo jakoś wszyscy zawsze narzekają na tego Geersa a nie na inne duże firmy.
Ważne jest żeby się przejść po kilku punktach protetycznych w swoim mieście i zobaczyć co zaproponują. Jak nam od razu dają aparat za 5000 zł to zapytać czy coś tańszego można przymierzyć, nie nabierajmy się na to że tylko aparat za 5 tys nam pomoże i nic innego.
Jeżeli chodzi o rozrzut cenowy to u mnie przynajmniej to wygląda tak: od 1800 - 9000 zł + aparat podstawowy wymagany przez NFZ za 800zł.

admin
Administrator
Kontakt:

Post autor: admin » sob cze 16, 2012 12:40

Wybierając salon protetyczny w którym kupujemy aparat słuchowy warto zorientować się jak wygląda sprawa serwisu oferowanych przez ten salon aparatów słuchowych. Jak długo czeka się na naprawę? Gdzie ona jest dokonywana?
Inną sprawą jest zwrócenie uwagi na to w jakiej technologii wykonywane są wkładki indywidualne lub obudowy do aparatów słuchowych. Z tego co wiem na chwile obecną tylko jedna firma w Polsce - Widex - stosuje najnowszą technologię Camisha za którą właśnie otrzymała nagrodę European Inwentor Award 2012 (czasami nazywana technologicznym noblem). Więcej o tym tutaj:

Kod: Zaznacz cały

http://www.epo.org/news-issues/european-inventor/finalists/2012/topholm.html
Jest to szczególnie istotne gdy korzysta się z nowoczesnych aparatów z rozwiązaniami RIC (RITE) itd. Film na dole strony wyjaśnia na czym polega metoda Camisha.
ArekS
administrator Sluch.com.pl

Danuta

Post autor: Danuta » sob cze 23, 2012 20:04

WItam Forumowiczów,
Ja od lat korzystam z salonu Geersa i nie moge powiedziec, jak dotad mnie nie zawiedli.mają szeroką ofertę i duzy rozrzut cenowy. Myśle że kazdy może znalężć jakis aparat dla siebie. Przy dzisiejszym dofinansowaniu kazdy szuka jak najtańszego, nie chce tutaj nikogo na siłe przekonywac, ale uwazam ze jest co wybrac. ostatnio kupiłam aparat za okolo 3500 zł i naprawde jest bardzo porzadny jak za taka cene.

ODPOWIEDZ