Gdzie dobre punkty protetyczne słuchu w Warszawie?

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

limonka

Re: Gdzie dobre punkty protetyczne słuchu w Warszawie?

Postautor: limonka » pt sty 14, 2011 22:14

Witajcie :D

ja w listopadzie 2010r dla swojej babci szukałam aparatu w warszawie, ale niestety nie byłam zadowolona z obsługi - szczegolnie w firmie geers. Babcia wyszla zmartwiona i strasznie przezywala spotkanie, bo miala wrazenie, ze jest naciagana (osoby z emeryturą ponizej 1000 zł nie stac na aparat za 3000- 4000zl, ale specjalistki chyba niespecjalnie to rozumialy...)
bedac u rodziny w grodzisku mazowieckim odwiedzilysmy punkt erfa- audio ton przy ul zygmunta starego (bo byl po drodze), i co sie okazalo...
choc bylysmy nieumowione, a nikogo nie bylo,pani nas przyjęła, szybko i sprawnie przeprowadzila wywiad i badanie- nie przeciazajac babci ( choroba parkinsona, 76 lat, uparciuch- bo dlugo aparatu nie chciala)
Pani protetyk jest bardzo sumienną osobą. Ma podejscie, cierpliwosc i cieplo dla starszych osob. W jasny sposob wytlumaczyla problem ze sluchem, poinformowala o mozliwych dofinansowaniach, ratach, zaproponowala aparaty w przystepnej cenie. jest gwarancja i
tam sprzedawane sa: otikon i chyba ponaki (nie znam za bardzo nazw)

Widziec minę babci, gdy zalozyla aparat na przymiarce- bezcenne!

szybko udalo sie zalatwic nfz; odebralysmy aparat 2 tyg temu- i babcia go nosi caly czas! nie musimy do niej krzyczec, tyle razy powtarzac, szybko sie przystosowala, pani nauczyla ją zakladac i regulowac aparat, co w przypadku osoby z parkinsonem jest wazne

my jestesmy z milanowka.
Jak ktos jest z okolic ursusa, czy wloch- smialo moze podjechac tam- droga ciut dluzsza niz do srodmiescia, ale warto umowic sie i dzialac.
mozna spytac o panią Karinę.

pozdrawiam,
Lidka

robertte

Postautor: robertte » śr sty 19, 2011 16:31

Witam,
Jak dla mnie salon Geers był suuper i wcale nie doczułem zeby mi ktoś wciskał aparat na siłe. Obsługa w pelni profesjonalna i miła. A ceny jak wszedzie wysokie. Teraz to chyba standard ze dobry apart duzo kosztuje.
Oczywiscie kazdy moze wybrac cos dla siebie. Ja byłem zadowolony z wizyty w tej placówce.
pozdrawiam.

pamparuch

Postautor: pamparuch » śr kwie 13, 2011 15:15

Nie wiem jak obecnie jest. Wiem jednak że wcześniej Geers sprzedawał aparaty firmy Geers. A to jest jedno zwykłe oszustwo. Firma Geers nie produkuje aparatów tylko wsadza je w swoje obudowy i jak pacjent z takim aparatem udaje się do innej placówki Geersa to tam nie wiedzą już co to jest za aparat. Jest to firma która była zmuszona pozamykać wiele swoich gabinetów a to dlatego że dużo pracowników od nich odchodziło. Działo się tak ze względu na organizację pracy zakrawającą na mobbing. Taka wewnętrzna polityka tej firmy odbijała się na etyce zawodowej pracujących tam protetyków. Osobiście mocno nie polecam. Jest to Niemiecka firma która w Niemczech zasłynęła w trakcie demaskowania afery korupcyjnej w środowisku protetyków i laryngologów w Niemczech. Polecam artykuł dostępny na stronie Polskiego Stowarzyszenia Protetyków Słuchu:
http://www.psps.pl/inne/artykul.pdf

rudzia

Postautor: rudzia » wt sty 24, 2012 15:57

najlepiej to wybierać się do Instytutu Patologii Słuchu w Warszawie jak i w Kajetanach, zrobią dokładne badania, potem jest możliwosć wybrania aparatu w jakim najlepiej się słyszy dofinansowanie jest NFZ,ja nie promuje jeżdżenia po prywatnych salonach bo im zależy tylko na sprzedaniu jak najwiecej aparatow nie liczy sie dla nich dobro pacjentów.

Kasiaaa

Postautor: Kasiaaa » pn kwie 23, 2012 13:21

Nie przesadzajmy, faktycznie geersa tez bym nie polecila bo za duzo sie slyszy wlasnie o tej firmie ze tam sa sprzedawcy a nie protetycy.
Ale pracuje w jednej firmie gdzie naprawde wymagaja od nas jakosci w protezowaniu. Koniecznie komplet badań, przymiarka kilku aparatow. Wiadomo ze zalezy nam rowniez na sprzedazy bo jakos trzeba zarabiac ale przede wzystkim liczy sie wiedza i umiejetnosc jej wykozystania tak aby pacjent byl zadowolony.

Karola83

Postautor: Karola83 » wt maja 29, 2012 10:39

A jak możemy mieć pewnośc, że w salonie znajdę protetyka a nie tylko sprzedawcę? W których salonach wiecie, że na pewno zatrudniają lekarzy protetyków? Decyduję się za zakup aparatu i chiałąbym ,żeby był naprawde dobrze dobrany, bo słuszałam, że jeśli nie będzie, to może tylko pogorszyc sprawę.. :(

Kasiaaa

Postautor: Kasiaaa » śr cze 13, 2012 14:34

Musisz to wyczuć przy rozmowie, popytaj się go o swój ubytek słuchu, popytaj się o różne funkcje aparatów, co dają i jak działają. Protetyk słuchu takie rzeczy wie! np. jak Ci opowiada ile kanałów ma aparat to spytaj się o co chodzi z tymi kanałami po prostu dopytuj się.
Ja mogę polecić firmę Sono tam na pewno jest osoba wykształcona pod tym kątem a i nie wciśnie Ci byle czego.

Karola83

Postautor: Karola83 » wt cze 19, 2012 14:45

okej, dzięki za rade:) a nie uważaz, że często może być tez tak, że ludzi są do tego bardzo dobrze przeszkoleni? a czy to jest ta firma, w ktorej pracujesz, czy sama korzystalas z jej uslug? coś jeszcze slyszalas o dobrych salonach w Warszawie?:)

pozdrawiam

glucha

Postautor: glucha » czw sty 17, 2013 19:03

Właśnie najlepiej jest zadawać jak najwięcej pytań i sprawdzać czy nasz protetyk zna odpowiedź. Jak na wiele z nich nie zna to już znak, że nie jest za ciekawie. A przy takiej rozmowie można się dowiedzieć wiecej też nawet o działaniu wadach i zaletach aparatów i potem się wie czego można się spodziewać po aparacie :D

michal49

Postautor: michal49 » pn lut 25, 2013 20:24

Witam, bardzo dużo zależy od osoby pracującej w danym miejscu. Mam syna niedosłyszącego od 14 lat i z wieloma protetykami do czynienia. Korzystaliśmy z Instytutu i na Banacha, teraz od 3 lat mamy swoją panią Anię na Górczewskiej w Attisie. Dziewczyna dość młoda ,ale zna się na rzeczy i ma podejście konkretne, a poleciła nam ją sąsiadka teściowej inaczej byśmy do niej nie trafili. Z Geersem różnie to bywa - dlatego warto próbować samemu.

karoll

Postautor: karoll » śr lut 27, 2013 14:12

W kazdym salonie moze byc róznie. wiele zalezy od samego protetyka. Jesli osoba naprawde zna sie na swoim zawodzie napewno klient bedzie zadowolony z zakupionego i dopasowanego aparatu. ja tez mam swoją ulubiona protetyczke w geers, stad moja pochlebna opinia.ponadto przekonali mnie do siebie oferta cenowa.

maam59

Postautor: maam59 » pn mar 04, 2013 22:13

Nie mieszkam w Warszawie.Mam wrażenie ,ze protetyk do którego chodzę nie potrafi dobrze ustawić mi aparaty,które testuję.Jest to już czwarty z kolei.Albo jest za cicho,albo szeleszczące głoski "robią mi dziury w mózgu".Mój własny głos brzmi tak jakbym mówiła przez mikrofon.Słyszę bardzo wysokie tony,ale dalej mam problemy ze zrozumieniem mowy.Moje ślimaki są uszkodzone w około 60%.Nie wiem,może moje doznania słuchowe w aparacie to normalne zjawisko,a ja się czepiam.Czy ktoś też ma jak ja :?:

karoll

Postautor: karoll » ndz kwie 28, 2013 10:44

miom zdaniem to wina ustawień. Owszem do noszeni apartu równiez trzeba sie przyzwyczaić, jednak jesli testujesz juz którys z kolei to moim zdniam nie jest juz normalne, problem moze byc po stronie ustawienia. Nie wiem z jakiego salonu korzystasz, ja chodze do geersa, datd zawsze bylem zadowolony z dopasowania i doboru aparatu do mojej wady słuchu. Nie wiem jak wyglada sparwa, jesli kuiłas aparat w innym punkcie i czy mozesz bezplatnie zwrocic sie o pomoc w ustawieniu. powinnas przejsc sie do jakiego innego salonu i opisac swoj problem. mysle ze warto zaryzykowac zmiane protetyka.Pozdrawiam.

Konrado

Postautor: Konrado » pn lis 18, 2013 16:44

Ja polecam nowy punkt w Pruszkowie.W sierpniu kupiłem ojcu dwa aparaty z pilotem. Tata jest bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o koszt to nie wygórowany ok 7 tyś. Polecam

niedzielman

Postautor: niedzielman » pt wrz 30, 2016 13:49

Witam,
to mój pierwszy wpis na forum. Chciałbym się z wami podzielić moimi doświadczeniami w kwestii zakupu nowych aparatów słuchowych. Po na prawdę długiej weryfikacji rynku Warszawskiego zdecydowałem się na zakup aparatów firmy Widex. To już moje drugie aparaty (wcześniej miałem Oticony). Przede wszystkim zależało mi na fachowej obsłudze i kompetencji. Z góry mogę Wam odradzić "sieciówki" jak Geers, Kind czy Audiofon. Żadko można tam spotkać protetyka słuchu po studiach. To przede wszystkim świetni sprzedawcy ale merytorycznie bardzo niski poziom - bynajmniej ja mam takie doświadczenia. podczas moich poszukiwań zdecydowałem się na aparaty Widex Dream 330. Szukając najkorzystniejszej ceny na rynku znalazłem małą firmę OTOTECHNIKA. Mają chyba dwa oddziały w Warszawie. Nie dość że kupiłem aparaty chyba najtaniej w Warszawie to dodatkowo, co najważniejsze trafiłem na człowieka który jest profesjonalistą w każdym calu. Ja akurat byłem w Centrum na Armii Ludowej. Nie wiem jak w tym drugim gabinecie ale tan w centrum mogę z czystym sumieniem polecić. Jest trochę ukryty bo mieści się w takim przychodni Centrum Zdrowia MDM. Z resztą tam też korzystałem z wizyt u laryngologa. Generalnie wszystko na miejscu się załatwia.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów;)
Darek

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”