Czy aparat Audio Service XS6G3 to dobry wybór

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

Przemko

Czy aparat Audio Service XS6G3 to dobry wybór

Postautor: Przemko » pt gru 16, 2016 08:57

Witam
Jestem tu nowy. Muszę mieć aparaty słuchowe. To moja 1 przygoda z takim sprzętem mimo tego, że niedosłuch mam od urodzenia. Wcześniej niestety nikt łącznie ze mną się ty nie zajął. Radziłem sobie czytając z ust. W tej chwili wiek robi swoje i już nie daję rady.
Trafiłem do protetyka słuchu no i zaczęło się testowanie. Do tej pory przetestowałem 2 rodzaje Siemensów ale to nie było to. Dżwięki w moim rozumieniu były albo za głośne albo nie naturalne. Regulacje na ciszej nie pomagały za bardzo bo albo protetyk sobie nie radził albo aparaty takie były. W każdym bądź razie szum wody z kranu czy też drukująca drukarka to był koszmar. W obydwu modelach Siemensa tak było> obecnie mam Audio Service XSG3 i różnica jest spora na korzyśc Audio service. Dźwięki są bardziej naturalne siebie lepiej słyszę. Ale trochę mam problem ze zrozumieniem mowy, szczególnie z TV na filmach z lektorem. Nakładają mi się te dźwięki i nie rozumiem pewnych zdań. Pytanie do osób, które znają się na tym lepiej ode mnie. Czy to dobre aparaty ? Warto je brać ( na razie testuję ) Czy da się ustawieniami zniwelować te problemy o których pisałem.
Pozdrawiam :D

slawm

Re: Czy aparat Audio Service XS6G3 to dobry wybór

Postautor: slawm » pt gru 16, 2016 16:44

Audio Service, Siemens/Signia są produkowane przez Sivantos - więc to właściwie prawie to samo. Ja bym proponował spróbowanie innych aparatów Phonak, Oticon itd. oraz proponowałbym "wypróbowanie" innego protetyka słuchu - bo to od nich zależy jak dany aparat działa i samo ustawienie jest ważniejsze od marki/modelu aparatu. Ale ważne jest dobre samopoczucie nosząc aparat.

Przemko

Postautor: Przemko » ndz gru 18, 2016 01:49

Dzięki Slawm posłuchałem Cię i poszedłem do innego protetyka. Ten po spojrzeniu na audiogram zaproponował system cross phonaka i stwierdził, że to będzie najlepsze. A już na pewno nie dwa aparaty i to takie jak te co dostałem na próbę. W załączeniu mój audiogram. Prośba do osób bardziej w tym zorientowanych o interpretację tego audiogramu i sugestie czy pomysł z systemem cross jest ok ?
Załączniki
audiogram.jpg
audiogram.jpg (148.48 KiB) Przejrzano 5955 razy

slawm

Postautor: slawm » wt gru 20, 2016 21:32

Nie jestem protetykiem, ale spróbowałbym różnych rozwiązań. Spróbuj z Crossem, ale ja bym mimo wszystko nie odpuszczał prawego ucha i spróbował je wyposażyć w normalny aparat. Generalnie próbuj i się nie zrażaj :) Z jakiego woj. jesteś, może będę mógł polecić jakiegoś protetyka ?

Przemko

Postautor: Przemko » wt gru 20, 2016 22:40

Dzięki za poradę. Jestem z wielkopolski. Mam jeszcze pytanko. Lepszy w moim przypadku aparat zauszny czy wewnątrzuszny też może być ?

slawm

Postautor: slawm » śr gru 21, 2016 00:36

Pytanie do protetyka, ale wydaje mi się, że ze względu na prawe ucho zdecydowanie zauszny - najmniejsze wewnątrzkanałowe na pewno odpadają na prawe ucho. Radzę jeszcze omijać sieciówki typu Geers, Audiofon, Sluchmed wydaję mi się, że lepszych protetyków znajdzie się w mniejszych punktach, no i ceny mogą być tam zdecydowanie niższe.

JotEfPe
Kontaktowanie:

Postautor: JotEfPe » pt gru 23, 2016 22:38

Przemko pisze:...Ale trochę mam problem ze zrozumieniem mowy, szczególnie z TV na filmach z lektorem. Nakładają mi się te dźwięki i nie rozumiem pewnych zdań.

Moim zdaniem to problem dotyczący absolutnie wszystkich aparatów i wszystkich systemów.
Każdy aparacik ma wbudowaną tzw. kompresję dynamiki, czyli "podbijanie" (wzmacnianie) dźwięków cichych i tłumienie głośnych. W efekcie film z lektorem jest trudno rozumiany, bo oryginalna ścieżka dźwiękowa słyszana jest na takim samym poziomie jak lektor. Nic na to nie poradzisz :(

Przemko

Postautor: Przemko » czw sty 05, 2017 11:05

JotEfPe pisze:
Przemko pisze:...Ale trochę mam problem ze zrozumieniem mowy, szczególnie z TV na filmach z lektorem. Nakładają mi się te dźwięki i nie rozumiem pewnych zdań.

Moim zdaniem to problem dotyczący absolutnie wszystkich aparatów i wszystkich systemów.
Każdy aparacik ma wbudowaną tzw. kompresję dynamiki, czyli "podbijanie" (wzmacnianie) dźwięków cichych i tłumienie głośnych. W efekcie film z lektorem jest trudno rozumiany, bo oryginalna ścieżka dźwiękowa słyszana jest na takim samym poziomie jak lektor. Nic na to nie poradzisz :(

No nie mogę się z Tobą zgodzić bo mam właśnie na testach Oticona RIA2 i wczoraj oglądałem TV i wszystko rozumiałem. Może to kwestia ustawień ?
Nurtuje mnie inna rzecz ale jak na razie nikt mi nie jest wstanie pomóc producent audio service podaje na stronie informację, że XS6G3 są przeznaczone do niewielkich niedosłuchów i teraz pytanie czy mój niedosłuch jest niewielki ? Wyżej jest audiogram. Mam obawy czy aby ten audio service jest na pewno do mnie ? Bo odnoszę wrażenie, że rozumienie mowy w niektórych sytuacjach trochę mi szwankowało. Zastanawia mnie dlaczego audiolog zaproponował mi te aparaty i czy aby na pewno one się w moim niedosłuchu sprawdzą. Bardzo proszę o pomoc ludzi bardziej zorientowanych. Muszę się w końcu na coś zdecydować i rozważam te audio service ale chcę być pewny że one są do mnie odpowiednie ( chodzi o pokrycie niedosłuchu który mam ) . Reszta rzeczy już prawie posprawdzana i mam świadomość, że zawsze jakaś ta różnica będzie pomiędzy jakością dźwięku a aparacie i bez ale wiem też że nie mając aparatów słyszę połowę dźwięków mniej. W oticonie słyszę rzeczy których nie słyszałem w audio service np. pikanie radia samochodowego po wyłączeniu. Zastanawiam się dlaczego tak jest czy audio service był tak ustawiony czy był zwyczajnie za słaby ?

gosia1

Postautor: gosia1 » czw sty 12, 2017 15:55

Witam
Mój audiometr wygląda bardzo podobnie jak Twój.Gorzej słyszę na lewe ucho. Przez 8 lat miałam Oticony. Teraz zdecydowałam się w w/w Audio - MOOD G3 - 2 szt aparatów za usznych ...są malutkie jak fasolka i teraz tez się przyzwyczajam do nich. Fakt jest bezsprzeczny ze jak zrobiono mi wkładeczki indywidualne i je testowałam to słyszałam najlepiej- nawet o 2 pkt sciszałam TV..teraz na próbę mam wkładeczki takie podwójne jakby z lateksu , wciskane na wymianę / koszt 8 zł jedna/ - trochę gorzej i słychać czasem pisk...
Pozdrawiam
Gosia

Przemko

Postautor: Przemko » pt sty 13, 2017 14:17

Witaj Gosiu
A jak twoje wrażenia słuchowe w tych nowych audio servicach lepiej jak w oticonach czy gorzej ?
Jaki masz rodzaj dopasowania wkładki. Otwarte czy pełne ? Ja je teraz testuje z otwartym i nie wiem już sam na co się zdecyduję. Na pełnym dopasowaniu słyszę jakby lepiej ale niestety to są grube węże od aparatu do wkładki a na otwartym wygląda to ładniej. Jedni mówią, że powinienem brać pod uwagę tylko pełne dopasowanie.

gosia1

Postautor: gosia1 » sob sty 14, 2017 21:59

Wiesz widzę że Ty znasz się lepiej niż ja na tym "ustrojstwie". Ogólnie mogę napisać że te aparaciki - z audio...sprawują się w kwestii słyszenia - lepiej niż Otikony /a nosiłam je od 2009r/ . I w tych i w tamtych miałam wkladki takie silikonowe "podwójne/ ...jakby podwójne grzybki. Jak zrobiono mi tu w audio wkładki indywidualne to po ok. 2 tygodniach zaczęły mi się podobać - cokolwiek to oznacza. Wszystko słyszałam jakby wyraźniej i nawet TV sciszałam.Teraz zmieniono mi na próbę w/w wkładki jakby podwójne tulipanki ...ale są pełne....
W czym u mnie problem - te wkładeczki jakby się wysuwały...i co jakiś czas muszę poprawiać.Jutro założę stare Otikony i zobaczę czy mają ten sam "feler"...
W poniedziałek ide do salonu więc pogadam,zgłoszę...zobaczymy.
Generalnie jednak...te z audio ....- słyszę w nich lepiej....no i są malusie to tez nie bez znaczenia..
pozdrawiam
Gosia :)

Przemko

Postautor: Przemko » sob sty 14, 2017 22:56

gosia1 pisze:Wiesz widzę że Ty znasz się lepiej niż ja na tym "ustrojstwie". Ogólnie mogę napisać że te aparaciki - z audio...sprawują się w kwestii słyszenia - lepiej niż Otikony /a nosiłam je od 2009r/ . I w tych i w tamtych miałam wkladki takie silikonowe "podwójne/ ...jakby podwójne grzybki. Jak zrobiono mi tu w audio wkładki indywidualne to po ok. 2 tygodniach zaczęły mi się podobać - cokolwiek to oznacza. Wszystko słyszałam jakby wyraźniej i nawet TV sciszałam.Teraz zmieniono mi na próbę w/w wkładki jakby podwójne tulipanki ...ale są pełne....
W czym u mnie problem - te wkładeczki jakby się wysuwały...i co jakiś czas muszę poprawiać.Jutro założę stare Otikony i zobaczę czy mają ten sam "feler"...
W poniedziałek ide do salonu więc pogadam,zgłoszę...zobaczymy.
Generalnie jednak...te z audio ....- słyszę w nich lepiej....no i są malusie to tez nie bez znaczenia..
pozdrawiam
Gosia :)

Witaj
Ja niestety ale te Audio Service definitywnie skreślam. Nie da się w nich oglądać TV jak jest film z lektorem bo się wszystko zlewa oraz barwa dźwięku mnie w nich wkurza bo jest moim zdaniem zbyt sztuczna ( ale to sprawa indywidualna Tobie może pasować ) a także doszedłem do wniosku, że półautomat w którym sam przełączam programy nie jest zbyt wygodny. Jak Tobie pasują to super. Wiesz ja pracuję i mam kontakt z ludźmi muszę ich dobrze słyszeć i rozumieć rozmówcę poza tym dzisiaj nie ma raczej dużych aparatów więc jest w czym wybierać a nie chcę wybrać źle i się wkurzać na barwę głosu w aparacie, która brzmi jak robot :D . Dlatego ciągle szukam. A TY słyszysz na to słabe ucho w aparacie dobrze mowę ? Bo ja mam z tym problem coś do mnie dociera ale nie do końca rozumiem i spotkałem się z opiniami, że mam wybrać system cross ale nie podchodzi mi to za bardzo bo słyszę wtedy tylko jednym uchem a to słabe jest nieczynne a tego bym raczej nie chciał. Pytam bo mówiono mi, że może po jakimś czasie ucho się wytrenować w aparacie i zacznie choć trochę rozumieć. Ty nosisz już aparaty widzę długo dlatego pytam jak to jest u Ciebie ? Proszę odpowiedz mi.

Przemko

Postautor: Przemko » ndz sty 15, 2017 22:18

Gosiu
Jako ciekawostkę dodam, że te aparaty Audio service można połączyć ze smartfonem i nim sterować np. zmianą programów i wyciszeniem oraz barwą dźwięku. Sądzę, że to przydatny "bajer" :D

Przemko

Postautor: Przemko » wt sty 31, 2017 23:52

No i stało się po długich próbach i testach stałem się posiadaczem aparatów słuchowych.
Mój wybór padł na aparaty firmy Audibel model start i1000.
Wersja ze słuchawką w uchu czyli RIC.
Jako ciekawostkę dodam, że są to aparaty współpracujące z IPhone. Nie mam takiego telefonu ale gdybym miał to możliwości w tej współpracy są ogromne. Można sterować głośnością i ustawieniami i przypisywać je np. do konkretnych miejsc po zapisaniu tego gdy będziemy ponownie w tym samym miejscu to aparaty ustawią się według zadanych parametrów. Można użyć telefonu do odszukania swych aparatów. Możliwe jest również słuchanie muzyki oraz prowadzenie rozmowy telefonicznej gdzie rozmówcę słyszy się w aparatach. Ogólnie są fajne no i niewiele większe od Oticona RIA2 miniRite a są na baterie 13 co może skutkować rzadszymi wymianami baterii. Okaże się jak będę używał dłużej to zdam relację z tego jak się sprawują. Jeśli ktoś jest z Poznania lub okolic to mogę mu z czystym sumieniem polecić protetyka dr Dariusza Komara - wspaniały człowiek i pasjonat tego co robi.

gosia1

Postautor: gosia1 » czw lut 02, 2017 11:30

Nie moglam wcześniej odpisać bo daliśmy laptop do generalnego przeglądu...jestem lżejsza o 450 zł :(
Ciekawi mnie ten Twój wybór...ja "niestety" albo "stety" zostałam przy tych MOOD z Audio wideo. Sorry jeśli źle coś piszę. Wymieniła mi pani wężyki i na razie aparatki nie wypadają.Wkładki mam pełne robione na zamówienie - takie przeźroczyste...więc nie rzucają się w oczy...
Słyszę o wiele lepiej niż w starych Oticonach. Baterie 312 ale kupuje je raz na rok - zapas - i ...zapominam o cenie :) . Mnie spodobała się ich wielkość - a dokładnie że są malutkie i mimo że mam krótkie włosy - wcale ich nie widać...
Ja nie słyszę czasem co mówią w TV ale w tedy gdy "odjeżdżam" myślami....i jak widzę niektóre twarze o 19 tej w TVN ie i o 19.30 w TV....dokładnie są to na razie dwie twarze...ale sprawa jest dynamiczna.,,, :oops:
Czyli testujemy nasze "cuda" i zobaczymy jak i co...
pozdrawiam
Gosia

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”