Szukam dobrych aparatów

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

adamkonieczny567

Szukam dobrych aparatów

Postautor: adamkonieczny567 » pn wrz 05, 2016 22:43

Witam,
Nazywam się Adam i mam 22 lata. Niedawno wykryto u mnie średni ubytek słuchu. Byłem u protetyka słuchu, ale w ofercie posiadał aparaty tylko jednego producenta. Szukam najlepszych dostępnych w Polsce aparatów, cena nie gra roli. Wciąż studiuję więc bardzo ważne jest dla mnie słyszenie wykładowcy z bardzo daleka. Kolejnym wyzwaniem dla aparatu będzie to że uwielbiam jeździć rowerem w różnych warunkach, w tym w deszczu.
Resztę czasu wolnego spędzam przy telefonie lub telewizorze, więc wszelkie integracje byłby mile widziane. Sam zrobiłem mały research w aparatach z górnej półki, ale nazwy modeli czy producentów nic mi nie mówią. Naprawdę liczę na Waszą pomoc.

Ten,któryWie

Re: Szukam dobrych aparatów

Postautor: Ten,któryWie » wt wrz 20, 2016 08:07

Obecnie aparatem, który wyprzedza o lata świetlne inne aparaty słuchowe jest OPN1 firmy Oticon - jest to nowość, ale już dostępna w gabinetach.

slawm

Postautor: slawm » śr wrz 21, 2016 20:53

Tak z ciekawości zapytam, dlaczego Oticon OPN1 wyprzedza inne aparaty o "lata świetlne" ? - ( chyba, że chodzi o cenę, bo z tego co słyszałem to kosztuje ok 10 tys za sztukę :) )

pamparuch

Postautor: pamparuch » czw paź 13, 2016 15:00

Ja osobiście bardziej cenię Phonaka, ale uważam że w Widexie czy Siemensie też znajdą się potężne aparaty. No a z tym wyprzedzaniem o lata świetlne to po prostu Oticon mu się zareklamował tak dobrze, że chłopak uwierzył :D

adamkonieczny567

Postautor: adamkonieczny567 » wt paź 18, 2016 19:36

Dziękuję za opinię. Szukałem dość długo w internecie opinii ogólnie o producentach, nowości i najnowszych technologii. Parę razy natrafiłem na markę Audibel. Nowa w Polsce, najnowsze aparaty, marka premium amerykańskiego giganta. Z natury jestem otwarty na nowości i nowe technologie, tylko chciałbym jeszcze zasięgnąć jakiejś opinii, może ktoś z Was spotkał się z tą marką?

pamparuch

Postautor: pamparuch » śr paź 19, 2016 14:02

Zaglądając na stronę PSPS a później audibel.com dochodzę do wniosku że jest to jeden z brandów firmy Starkey (jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi). W moim subiektywnym rankingu firma Starkey nie znajduje się w czołówce :P

adamkonieczny567

Postautor: adamkonieczny567 » śr paź 19, 2016 20:38

Podobno Starkey w Stanach jest #1, nie sądzę żeby w Polsce dało się wyróżnić jednego producenta; a może i się da? (jestem tu nowy, nie znam się jeszcze na tyle)
Wracając do tematu aparatów, znalazłem na pewnym portalu całkiem fają listę funkcji tego aparatu: http://naszprotetyk.pl/aparaty-s%C5%82uchowe/ad/audibel-platinum,146
Abstrahując od producenta, jak oceniacie ten aparat pod względem technicznym?

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”