Używany aparat sluchowy ??

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

edyp466

Używany aparat sluchowy ??

Postautor: edyp466 » śr sie 03, 2016 18:43

Witam , dziś dowiedziałem się że niestety ale bez aparatu słuchowego sie nie obejdzie , ceny zawrotne , pomyślałem czy nie zakupić używany aparat słuchowy .Ma ktos z szanownych forumowiczów taki aparat i proszę o opinie na temat mojego pomysłu . Druga sprawa to bardzo proszę o namiary na salony w Tarnowie do których warto zajrzeć i zapytać o ofertę .

elkaroz

Re: Używany aparat sluchowy ??

Postautor: elkaroz » wt sie 09, 2016 09:20

Witam, mam do sprzedania aparat słuchowy OTICON GET BTE POWER. Użyty dwa razy. Kompletny, wraz z aparatem wszystkie akcesoria: do czyszczenia. Jest też gwarancja. Polecam. Cena do delikatnej negocjacji. Informacje pod nr: 661474234.

slawm

Postautor: slawm » wt wrz 06, 2016 11:15

Witam, a jakim budżetem własnym dysponujesz ? Niestety sam zakup aparatu nie wystarczy, tzn. musi Ci go ktoś ustawić pod twój ubytek. Można nawet powiedzieć, że część ceny aparatu to właśnie opieka protetyka. Z tego co doczytałem to będzie twój pierwszy aparat, więc ja radziłbym jednak kupić nowy sprzęt i przede wszystkim znaleźć protetyka, który wszystko Ci odpowiednio ustawi i wytłumaczy ( jeśli nie jest Ci straszna wyprawa po aparat na Śląśk to mogę kogoś polecić).

Ten,któryWie

Postautor: Ten,któryWie » wt wrz 20, 2016 08:13

W przypadku zakupu używanego aparatu warto poszukać gabinetu, który nam go ustawi za możliwie niską cenę (niektóre gabinety biorą po kilkaset złotych za ustawienie i dopasowanie "obcego" aparatu, ale są też takie, które biorą za to np. 50 zł, mając nadzieję na pozyskanie nowego pacjenta - kolejny aparat, baterie itp.). Warto też zlecić wymianę obudowy aparatu i przegląd w serwisie.

Jednakże kupowanie używanego aparatu w ciemno to jednak jest ryzyko, że aparat nie będzie nam odpowiadał (moc, barwa dźwięku, ogólny odbiór), choć oczywiście najwięcej zależy od dobrego dopasowania (umiejętności protetyka słuchu).

edyp466

Postautor: edyp466 » wt wrz 20, 2016 08:25

Dziękuję za pomoc , jednak zrezygnuję chyba z używki , pytałem jaki jest koszt regulacji różnie to wygląda ale minimum to 300 . :(

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”