Siemens Intuis Life

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

futureproof

Siemens Intuis Life

Postautor: futureproof » pt kwie 22, 2016 12:26

Witam,
Mam pytanie odnośnie tego aparatu. Może ktoś, coś... Otóż zakupiłem ten aparat od osoby, która z niego nie korzystała. Postanowiłem go dać do regulacji i udałem się na wizytę do punktu, gdzie prowadzona jest sprzedaż aparatów siemens. Zrobiono mi badanie i stwierdzono, że tego aparatu nie da się ustawić pod mój ubytek, który dotyka niskich tonów, a aparat jest na wysokie tony. Od razu zaproponowano mi inne, nowe aparaty. Moje pytanie jest takie: czy rzeczywiście nie da się tego aparatu przestawić czy może się da, ale audiolog nie mając w tym żadnego interesu próbował mnie od razu namówić na kupno nowego u niego?
Będę wdzięczny za wszelkie info.

pamparuch

Re: Siemens Intuis Life

Postautor: pamparuch » śr kwie 27, 2016 15:52

Może się okazać że aparat zakresem dopasowania nie obejmuje ubytku słuchu pacjenta.
Możliwe również że protetyk słuchu powiedział Ci że się nie da bo mniej by zarobił.
Zakres dopasowania aparatu słuchowego w dużym stopniu zależy od samej wkładki usznej. Jeżeli w aparacie zastosowano wkładkę otwartą, to faktycznie aparat będzie dawał wzmocnienie przede wszystkim w zakresie wysokich częstotliwości. Zastosowanie Mikro dźwiękowodu (cienkiej rurki doprowadzającej dźwięk do ucha) również może ograniczyć zakres dopasowania aparatu. Należało by sprawdzić jaki jest Twój audiogram z zakresem dopasowania aparatu i wtedy mogę coś więcej powiedzieć.

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”