Kalibracja aparatów

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

Mavtini

Kalibracja aparatów

Postautor: Mavtini » ndz kwie 17, 2016 00:10

Witam
Nie mysleliscie nigdy zeby kupic potrzebny sprzet do kalibracji aparatów?
czesto po wyjsciu od protetyka mimo wszystko nadalbym cos zmienil bo inne warunki panuja w pomieszczeniu gdzie kalibrujemy aparat a inne na ulicy w domu w miejscach glosnych itd.
bo w moim przypadku phonak audeo smart to jest podlaczenie dwoch malych kabelkow i wcale nie skomplikowany program do zmiany ustawien w tych aparatach.
Pytanie gdzie takie cos moge kupic bo na allegro nie ma a protetyk wiadomo nie chce az tyle informacji udostepnic zaslaniajac sie tym ze to dystrybutor mu zapewnia - czyli sprzet i oprogramowanie. Spotkal sie ktos z tym ze ktos sam robi sobie to w domu? wiec ze robi to zaledwie kilkanascie procent ludzi posiadajacych aparaty sluchowe.

pamparuch

Re: Kalibracja aparatów

Postautor: pamparuch » śr kwie 27, 2016 14:51

Wszystkie niezbędne rzeczy można kupić u producenta aparatu słuchowego (ale dostęp do oferty mają tylko specjaliści). Po za tym o ile kable i oprogramowanie nie są drogie, to programator do którego podłącza się owe kabelki jest drogi. Obsługa programu do dopasowania aparatu może wydawać się prosta ale taka prosta nie jest.
Natomiast dużo lepszym rozwiązaniem dla pacjenta jest dokupienie pilota w przypadku Phonak Audeo Smart może to być Pilot One lub całkiem fajny myPilot (z kolorowym wyświetlaczem). Pilot należy sparować z aparatami u protetyka słuchu. Pod pilotem w aparatach Audeo Smart można ustawić nie tylko głośność ale specjalne programy akustyczne: spokojne sytuacje, mowa w hałasie, komfort w hałasie, muzyka. Możesz też poprosić aby protetyk słuchu je dowolnie wyregulował a głośność sam możesz regulować za pomocą pilota.

Moim zdaniem pilot może być przydatny (chociaż ja osobiście korzystam z niego rzadko). Jeżeli na obudowie twoich aparatów znajdują się przyciski, to też można ustawić pod nimi funkcje odpowiedzialne za regulację głośności bądź programu akustycznego wszystko zależy od rodzaju obudowy w Twoim aparacie.

AnnaW

Postautor: AnnaW » wt lip 12, 2016 13:22

Ja też na początku miałam takie spostrzeżenia dotyczące ustawień w moich aparatach. Moja pani protetyk wytłumaczyła mi jak ważne jest informowanie na wizytach kontrolnych o tym co źle słyszę. Mi idealne ustawienie aparatów zajęło ponad miesiąc. Mieszkam niedaleko punktu gdzie zakupiłam aparaty więc wizyty nie były dla mnie problemem. Chyba po trzech czy czterech poprawkach było już bardzo dobrze. Ja zapisywałam sobie w domu na kartce co mi przeszkadzało, np na początku strasznie woda w kranie szumiała. Przy wizycie wszystko przeczytałam i pani w punkcie już wiedziała co zrobić. To są moje pierwsze aparaty, więc musiałam się też przyzwyczaić do niektórych dźwięków. Ale już jest bardzo dobrze.
Dlatego myślę, że jeśli ma ktoś do czynienia z dobrym specjalistą, to trzeba mu zaufać, a nie starać się samemu kombinować z ustawieniami

Ten,któryWie

Postautor: Ten,któryWie » pn lip 18, 2016 18:01

Popieram Przedmówczynię. W ramach NFZ pacjent ma prawo do 5 letniej bezpłatnej opieki (czyli m.in. sesji dopasowania). Można przychodzić do protetyka ąz do skutku, kiedy uznamy, że aparat jest dobrze dopasowany. Jeśli widzimy, że protetyk nie daje sobie z tym rade, poszukajmy innego. Większość z nich nie bierze zadnych opłat za regulacje aparatu zakupionego w innym gabinecie bo traktuje to jako swoistą reklamę swojego gabinetu - pacjent przeciez po 5 latach ma prawo do kolejnego aparatu w ramach NFZ.[list=][/list]

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”