Forum użytkowników aparatów słuchowych. Słuch i zdrowie.

Aparaty słuchowe, ubytki słuchu, protetyka słuchu.
Teraz jest So paź 25, 2014 05:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Regulamin działu

Kliknij, aby przejrzeć regulamin

Autor Wiadomość
PostNapisane: So paź 06, 2007 13:19 

Witam,

Nie wiem czy ktoś czyta to forum, ale spróbuję.
Mam ubytek słuchu ok. 40-60 dB. Na obu uszach podobnie. Chciałbym nosić aparat całkowicie niewidoczny, gdy robiłem badanie powiedzieli mi że będę mógł takie nosić. Ponieważ to ma być mój pierwszy aparat nic na ten temat nie wiem.
Jakij firmy wybrać? Od jakiej kwoty są dobre aparaty słuchowe? Jak często się psują? Na ile wystrcza bateria?

Pozdrawiam
kowal_n

PostNapisane: So paź 06, 2007 16:52 
Administrator

Witam nowego forumowicza,

nie ma jednoznacznej odpowiedzi które aparaty są najlepsze. Warto sugerować się tym jak długo dana firma istnieje na rynku, czy aparaty danej firmy są popularne w Polsce i na świecie (sieć serwisowa, oraz gabinety gdzie można zmienić ustawienia aparatu tej firmy). Bardzo znane firmy od lat produkujące aparaty słuchowe to Widex, Phonak, Bernafon czy Oticon żeby wymienić tylko niektóre.
Jeżeli chodzi o ceny to można ogólnie podzielić dostępne aparaty na trzy grupy: basic (podstawowa), premium (wyższa) i top (najwyższa). Ceny dla grup wynoszą odpowiednio 1200-2500, 2500-5000, powyżej 7000 zł. Teraz pozstaje wybrać przedział cenowy i poszukać w nim odpowiedniego aparatu. Przed końcem roku na naszej stronie http://www.sluch.com.pl/baza-aparatow-sluchowych pojawi się wyszukiwarka aparatów pozwalająca wybierać aparaty odpowiednie do swojego ubytku słuchu w zadanym przedziale cenowym.
W sprawie serwisu ograniczę się tylko do aparatów CIC czyli wewnątrzusznych bo o takie pytasz. Nie ulega wątpliwości że ten typ aparatów ze względów na swoje umieszczenie w kanale usznym poddany jest największym działaniom wilgoci i kwasów co wpływa na jego zwiększoną awaryjność w porównaniu do aparatów BTE (zausznych). Jednak aparaty znanych producentów wyposażone w specjalne filtry zabezpieczające słuchawkę przed zapchaniem woskowiną oraz tzw. nanopowłokę zabezpieczającą elementy elektroniki są naprawdę niezawodne.
Aparaty CIC są zasilane bateriemi typ 10 (czyli najmniejszymi). Średnio wystarczają w aparacie słuchowym na ok. 5 dni.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]