Hej! Pomożecie osobie początkującej? :)

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

karkar

Hej! Pomożecie osobie początkującej? :)

Postautor: karkar » czw mar 31, 2016 16:51

Witam serdecznie!
Jestem na tym forum nowa i chciałabym prosić Was o radę/opinię. :)

Na dniach będę kupowała dwa aparaty słuchowe, moja protetyk zaproponowała mi aparaty Resound Linx 561.
To będą moje pierwsze aparaty, niedosłuch mam od szkoły podstawowej, jednak do tej pory radziłam sobie. :)
Niepokoi mnie jednak fakt iż nie miałam możliwości chodzenia w tych aparatach.

Jutro idę porównać innego protetyka, który m.in. wspominał o firmie Phonak.
Mój budżet to max 7tys zł wraz z dofinansowaniem.

Ktoś coś doradzi?

JotEfPe
Kontaktowanie:

Re: Hej! Pomożecie osobie początkującej? :)

Postautor: JotEfPe » pt kwie 01, 2016 14:04

karkar pisze:Witam serdecznie!
Jestem na tym forum nowa i chciałabym prosić Was o radę/opinię. :)

Na dniach będę kupowała dwa aparaty słuchowe, moja protetyk zaproponowała mi aparaty Resound Linx 561.
To będą moje pierwsze aparaty, niedosłuch mam od szkoły podstawowej, jednak do tej pory radziłam sobie. :)
Niepokoi mnie jednak fakt iż nie miałam możliwości chodzenia w tych aparatach.

Jutro idę porównać innego protetyka, który m.in. wspominał o firmie Phonak.
Mój budżet to max 7tys zł wraz z dofinansowaniem.

Ktoś coś doradzi?

Wielkiego doświadczenia nie mam, ale sugerowałbym najpierw wypróbowanie aparatów przed wpłaceniem kasy; np. przez tydzień. Dobre "salony" mają taką ofertę.

karkar

Postautor: karkar » pt kwie 01, 2016 18:13

W dwóch salonach nie mam takiej możliwości, pierwszy proponuje właśnie Resound 561`, w drugim Phonak audeco 50, Widex dream i unique 220 oraz Menu 10, trzeci proponuje Unitron moxi 6 (tutaj mam możliwość testu przez tydzień) czwarty to geers, ale odpadł na przedbiegach za brak profesjonalizmu w podejściu do klienta i olewactwo.

Niedosłuch odbiorczy obustronny ok 65.

Dopiero teraz poczytam trochę o tych modelach, ale zdaję się na Wasze wskazówki. :)
Pozdrawiam :)

Decyzję chcę podjąć w poniedziałek.

slawm

Postautor: slawm » ndz kwie 03, 2016 11:42

Witam, również sugerowałbym wcześniejsze wypróbowanie aparatu. Resztę napisałem w prywatnej wiadomości.

Pozdrawiam

pamparuch

Postautor: pamparuch » pt kwie 08, 2016 14:07

Cóż, tak jak wcześniej inni tak i ja tylko trochę brutalniej napiszę: Olej gabinety gdzie nie pozwolą Ci przymierzyć aparatów co najmniej na tydzień. To nie są bułki w sklepie. Aparaty słuchowe muszą Ci "pasować na uszach", a protetyk słuchu musi pokazać że potrafi je ustawić. W gabinecie jest kompletnie inne środowisko akustyczne niż to w którym żyjemy na co dzień. Kupując aparaty przez refundację z NFZ masz prawo wymagać od protetyka 5 letniej opieki w której mieści się bezpłatne przestrajanie aparatów. A co jeśli on tego nie potrafi? Gabinet za przymierzenie aparatów ma prawo wymagać kaucji lecz jeśli gabinet nie daje możliwości przymierzenia aparatów do domu, to od razu odpuść. Taka przymiarka powinna przynajmniej trwać tydzień. Ja u siebie pozwalam pacjentom przymierzać aparaty nawet do 30 dni (tak żebyśmy mogli przejść cały program aklimatyzacji).

Kaprysnica86

Postautor: Kaprysnica86 » ndz cze 12, 2016 17:31

Pamparuch ma rację. Aparat ma pasować do Ciebie i być częścią Ciebie. To urządzenia ma ułatwiać Ci życie. Tym bardziej za takie pieniądze.
Obecnie mam już 3 albo 4 aparaty, noszę je od dziecka, nie wyobrażam sobie życia bez nich. Zawsze miałam aparaty z widexa, polecam. O innych nie mogę nic powiedzieć bo nie używałam. Noszę obecnie wewnątrzuszne, pomimo niedosluchu siegajacego do 100 db. Uparłam się na takie i nie żałuję mimo tego, ze odradzano mi z uwagi na to, ze mogą nie podołać. Nie byłam zadowolona z zewnątrzusznych ze względu na to, ze było je widać. Byłam wtedy nastolatką i nie chciałam być obiektem zainteresowania i litości. Teraz podchodzę inaczej jako dorosła kobieta. Długo uczyłam się siebie i życia z aparatami. Nie obyło się bez płaczu żalu i utyskiwania dlaczego ja. Teraz nauka i technika idą do przodu tak szybko, ze wyprodukowanie takich małych aparacikow to już jest standard. Ja kocham moje małe "antenki".

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”