Zastanawiam się pomiędzy Siemens Motion 7 mi a Siemens Aquaris 701 AQUA

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

tycoon

Zastanawiam się pomiędzy Siemens Motion 7 mi a Siemens Aquaris 701 AQUA

Postautor: tycoon » sob lut 27, 2016 15:41

Witam,

Dawno nie nosiłem aparatów, a jako, że słuch zaczął mi się pogarszać postanowiłem go jednak protezować. Mój słuch jest "powypadkowy" - przerwany nerw słuchowy przy jednym uchu i ubytek na poziomie:
125 - 35
250 - 40
500 - 30
750 - 20
1000 - 35
1500 - 45
2000 - 35
3000 - 35
4000 - 55
6000 - 90
> 8000 - (brak reakcji)

Zastanawiam się pomiędzy Siemens Motion 7 mi - cena ok. 4000 zł, a Siemens Aquaris 701 AQUA - cena ok 2500 zł oba z rynku wtórnego krótko używany lub powystawowy. Który według Was lepszy do mojego ubytku.
Zastanawiam się nad bicrosem, ale mam złe wspomnienia po phonaku pico na kablu.
Może jakiś inny polecacie?

Pozdrawiam
Mirek

pamparuch

Re: Zastanawiam się pomiędzy Siemens Motion 7 mi a Siemens Aquaris 701 AQUA

Postautor: pamparuch » pn lut 29, 2016 13:43

Phonak poleciał mocno z technologią bezprzewodową (inne firmy gonią).
Obecnie (chyba jako jedyni) posiadają cross'a bezprzewodowego, włączając w to wewnątrzuszne.

Te aparaty Siemensa to rozumiem oba z rynku wtórnego?? Jest to ta sama klasa aparatów chociaż 7mi jest nowszy od 701 to różnica w cenie nie powinna być aż tak duża (wychodzi na to że cenowo atrakcyjniejszy jest ten Aquaris).
Z używanymi aparatami jest tak że później możesz mieć problem ze znalezieniem protetyka słuchu który będzie Ci chciał regulować ten sprzęt więc zanim je weźmiesz, zorientuj się w temacie.
Po za tym w przypadku uszkodzenia z naprawą pogwarancyjną możesz mieć problem. To są aparaty serwisowane przez Siemensa na zasadzie wymiany. Nie rozbierają ich na części pierwsze i nie wymieniają np. mikrofonu czy słuchawki. Gwarancję dają dłuższą (bodajże 4 lata) i przy zakupie od protetyka słuchu który ma podpisaną umowę dystrybucyjną z siemensem dostajesz ubezpieczenie (włącznie z kradzieżą).
Nie wiem jak działa serwis(jaki jest jego koszt) w momencie kiedy skończy się gwarancja.

tycoon

Re: Zastanawiam się pomiędzy Siemens Motion 7 mi a Siemens Aquaris 701 AQUA

Postautor: tycoon » pn lut 29, 2016 23:48

Właśnie mam na uchu siemensa motion 7mi. Do czwartku mam czas na decyzję.
Ten był ponoć wystawowy, kupuję u protetyka -więc jeśli chodzi o ustawienia to mam kogo molestować :)

Jeśli nie podejmę decyzji to wezmę tego aquaris. Plusem w motion jest możliwość ustawiania głośności. Dodatkowo w opisie na stronie

Kod: Zaznacz cały

https://www.bestsound-technology.pl/pro/siemens-aparaty-sluchowe/micon/motion/features/
znalazłem info na temat jego współpracy z systemem BICROS - wymagany "adapter okularowy".

Mam jeszcze w domu bicros phonaka sprzed 15 lat na analogowym pico. Straciłem na to jakieś 2000 zł + nfz i mops...

Na motion mam 3 letnią gwarancję, na aquaris przejmuję gwarancję od pazdziernika 2015 do 10.2018.

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”