Mój pierwszy aparat

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

observator

Mój pierwszy aparat

Postautor: observator » śr sty 27, 2016 16:59

Witam.
Coś o sobie... mężczyna 45 lat, zwiedzony zawodowo na koszt MON kawał świata, sprawny i aktywny fizycznie, emeryt.
Z racji stwierdzenia u mnie obustronnego niedosłchu na poziomie P 57dB L 60 dB prowadząca mnie otolarylngolog zaproponowała wizytę w placówce Słuchmed. Po pierwszej konsultacji badaniu słuchu, przewodnictwa kostnego oraz na zrozumienie mowy. Po badaniach audiolog (protetyk słuchu - nie wiem czy to to samo) stwierdziła, że najwyższy czas pomyśleć o aparatach słuchowych. Dostałem audiogram z konsultacją. Tym sposobem kolejna wizyta u otolaryngolog zaskutkowała formularzami na dofinansowanie "do obu uszu" w NFZ. Wizyta w NFZ wnioski klepnięte od ręki i stałem się szczęśliwym posiadaczem "weksla na 1500 zł" do zerealizowania w pracowni protetyki słuchu.
Oczywiście w materii aparatów słuchowych jestem totalnym laikiem. W czasie pierwszej wizyty protetyk zapraszał mnie ponownie do siebie po zaakceptowaniu przez NFZ wniosków ...i jutro jestem umówiony na wizytę.
Troszeczkę czytałem w necie o aparatach, przestudiowałem to forum chcąc się dowiedzieć jak najwiecej.
Z tego co się orientuję to placówka Słuchmed-u oferuje produkty oticon, phonak i bernafon.
Wstępnie z tego co pamiętam to w czasie pierwszej wizyty protetyk sugerował oticona nie wiem jaki model. Mowa była o 5230 zł + dofinansowanie z NFZ z dwa aparaty.
Po wizycie podzielę się wiedzą sprzedaną mi przez dilera :wink:
Chętnie poznam Wasze opinie czy sugestie w kwestii sugerowanych wyborów.

pamparuch

Re: Mój pierwszy aparat

Postautor: pamparuch » pt sty 29, 2016 02:49

Z tego co zapewne sam wywnioskowałeś to nie z przypadku, tylko z łapówy był polecany gabinet tej a nie innej firmy. I nie twierdzę że jest to zła firma lub zły lekarz, ale nie wierzę że jest to obiektywne zdanie otolaryngologa żebyś tam brał aparat lecz ukryty biznes. Musisz przypilnować żeby pozwolili Ci przymierzyć aparaty tak żebyś mógł je ponosić (co najmniej dwa tygodnie - optymalnie 4 ). Z tych trzech podanych firm ja rzucam subiektywny ranking Phonak no.1, oticon no.2 i bernafon no.3. Jest to subiektywny ranking więc przymierz i zobacz co Ci najlepiej pasuje.

admin
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Mój pierwszy aparat

Postautor: admin » czw lut 11, 2016 10:42

Warto odwiedzić też inne gabinety oferujące pozostałe marki. Także chociażby po to, żeby przetestować aparat ustawiony przez innego protetyka.
ArekS
administrator Sluch.com.pl

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”