Temat klasyka - jaki aparat?

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

JotEfPe
Kontaktowanie:

Temat klasyka - jaki aparat?

Postautor: JotEfPe » pt lis 27, 2015 22:52

Skoro już wiem, że dofinansowanie NFZ jest takie jakie jest, to automatycznie rodzi się pytanie, czy w ogóle z tej opcji korzystać? Czy może od razu kupić aparat(y) z drugiej ręki (czasem nawet oznacza to nieużywany) za sporo niższą cenę niż "sklepowy"? Tak, wiem, ryzyko zawsze jakieś jest, ale nie w tym rzecz.
Pytanie pierwsze. Czy nie ma żadnego problemu, jeśli zjawię się z taki aparatem kupionym "gdzie indziej" w specjalizowanym punkcie w celu zaprogramowania go stosownego do mojego audiogramu? Jeśli to nie problem, to ile taka operacja programowania będzie kosztowała? Mając swoje lata i znając życie zaczynam obawiać się, że koszt programowania zabije potencjalny zysk wynikający z różnic cen.
Pytanie drugie. Jakie jest Państwa zdanie o aparatach Bernafon Chronos 5 CP? Wszyscy naokoło polecają prawie wyłącznie Siemensa, a jest okazja nabycia za stosunkowo niskie pieniądze aparatu(ów) j.w. Ściągnąłem sobie Pdf z instrukcją obsługi, ale niewiele tam danych technicznych :oops: Zakładam z góry, że jest to model cyfrowy, a nie analogowy. Jednak nie mogę rozeznać ilu kanałowy. Mam nadzieję, że ma więcej niż jeden mikrofon. Czy jest do niego jakieś wyposażenie opcjonalne typu pilot do zdalnego sterowania, nadajnik FM, itp.?
Będę wdzięczny za wszelkie opinie i za wszelką pomoc.
Serdeczności.

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”