problem z aparatem wewnętrznym

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

madzia2809

problem z aparatem wewnętrznym

Postautor: madzia2809 » śr sie 05, 2015 14:14

Mam taki problem... Otóż posiadam aparaty wewnętrzne i od niedawna mam pewien problem. Niedawno wymieniłam obudowy, bo aparaty piszczały i były za małe. I od tamtego czasu w uchu prawym mi coś trzeszczy. Ucho lewe idealnie. Aparat był znowu w serwisie, nic im tam nie trzeszczało, nie zauważyli zwarć ani nic. Na wszelki wypadek wymienili kabelki itd. Tylko, że aparat nadal trzeszczy :/ Szczególnie podczas ruszania się, jedzenia itp. No podczas ruchu. Czy to możliwe, że obudowa została źle wykonana? Mój protetyk temu zaprzecza, że obudowa nie powinna trzeszczeć. Tylko ja czuję, że tam jest luźno, porusza mi się aparat choć nie piszczy, więc powinno być szczelnie. Protetyk ma na tyle problem, że jego technik nie ma już na to pomysłu i ma dzwonić do producenta czy mieli w ogóle taki przypadek. Więc pytam i tutaj miał ktoś taki problem? Trochę jest to niekomfortowe zwłaszcza w upały jak się ucho szybciej poci. Najlepsze, że jak wysuszę ucho to nie trzeszczy dopiero jak się trochę spoci. Nigdy wcześniej tak nie miałam, a noszę aparaty już prawie 10 lat :/

pamparuch

Re: problem z aparatem wewnętrznym

Postautor: pamparuch » pt sie 14, 2015 12:01

Prawdopodobnie aparat porusza Ci się w przewodzie słuchowym w chwili kiedy pracuje staw żuchwy a trzeszczenie jest to odgłos tarcia obudowy o ściany przewodu słuchowego. Rozwiązaniem było by nowe wykonanie obudowy z uwzględnieniem dwóch odlewów ucha. Jeden odlew statyczny (przy zamkniętych ustach), zaś drugi dynamiczny (po wpuszczeniu masy wyciskowej powinnaś kilka razy otworzyć i zamknąć usta). Producent na podstawie dwóch w ten sposób wykonanych i opisanych odlewów ucha, powinien wykonać obudowę która nie poruszała by się w trakcie pracy żuchwy (nie zawsze się to tak ładnie udaje).
Takie przypadki pojawiają się dosyć często, a wpływ na to czy tak się będzie działo ma kształt obudowy, oraz anatomia przewodu słuchowego i stawu żuchwy (kwestia urody :P).

madzia2809

Postautor: madzia2809 » ndz sie 23, 2015 22:33

Tylko, że jak coś jem a potem jest mokro w uchu to trzeszczy mi nawet jak już skończę jeść. Nawet jak wyciągnę trochę aparat tak żeby nie piszczał to czuję, że coś trzaska. Nawet jak chodzę to czuję, że mi trzeszczy. Nigdy takiego problemu nie miałam. Zawsze zakładałam aparat i wszystko grało :/ Jestem ciekawa czy jak zrobi mi twarde wkładki do aparatów zausznych to też będzie trzaskać. W ogóle zauważyłam, że to ucho przez to stało się wrażliwe i czułe na dźwięki. Mam już tego dość, że cały dzień mi trzeszczy i jutro znowu będę dzwonić do protetyka, bo wraca z urlopu i niech coś myśli. Mam zapasowe zauszne i uniwersalne wkładki, ale to boli jak cholera :/ Wykańcza mnie to psychicznie :( Możliwe też, że wkładka została źle zrobiona, bo podczas odlewu się ruszałam, mówiłam, śmiałam się, w ogóle za dużo ludzi było w tej chwili w sklepie, bo mają też okulary. No, ale mój protetyk nie da sobie tego powiedzieć, ale jutro mu powiem co o tym myślę.

madzia2809

Postautor: madzia2809 » pn sie 24, 2015 15:16

W ogóle obawiam się, że to z moim uchem jest coś nie tak. Tylko jak to wyeliminować :( Czy tak już będzie zawsze.

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”