Rozumienie mowy Phonak

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

Monika11

Rozumienie mowy Phonak

Postautor: Monika11 » wt cze 23, 2015 13:59

Witam wszystkich

Od dwóch miesięcy noszę aparat słuchowy Phonak Audeo V50 na jednym uchu, a na drugim mam Crossa (utrata słuchu). Kilkakrotnie już byłam ustawiać aparat jednak za każdym razem mam problem z rozumieniem mowy. Nie ważne, czy aparat jest pogłośniony, czy są zmienione ustawienia, w życiu codziennym i tak mam problem z rozumieniem mowy, nawet oglądając telewizor. Dźwięk jest metaliczny, zniekształcony. Zastanawiam się nad poszukaniem innego protetyka, który spróbuje ustawić aparat. Chyba, że to kwestia przyzwyczajenia się do dźwięków z aparatu, ale czy to trwa tak długo? Co powinnam z tym zrobić?

pamparuch

Re: Rozumienie mowy Phonak

Postautor: pamparuch » pn cze 29, 2015 15:45

Kwestia przyzwyczajenia to jedno a ustawienia to drugie :)
Wybrałaś dobry aparat dobrego producenta. Zresztą Phonak króluje w systemach Cross i BiCross. Czy wcześniej nosiłaś aparat (jeden lub dwa i ewentualnie jakiej firmy). Czasem zmieniając markę aparatów trzeba się liczyć że będziemy potrzebowali troszkę więcej czasu na aklimatyzację do nowego sprzętu.

Monika11

Postautor: Monika11 » pn lip 06, 2015 14:48

To mój pierwszy aparat. Przed wyborem miałam przymierzane Bolero oraz Q30. Ale zależało mi na tym aby aparat był mały, więc wybrałam Audeo. A teraz już sama nie wiem czy to był dobry wybór. Kolejna zmiana ustawień i jest głośniej ale rozumienie mowy pozostaje bez zmian.

jarek11123

Postautor: jarek11123 » pt sie 21, 2015 01:31

czesc. moim zdaniem wszystko jest w kwestii ustawienia aparatu. jesli protetyk nie umie go ustawic odpowiednio to niestety trzeba zmienic protetyka . po pierwsze chcac zakupic aparat sluchowy w danym salonie powinnismy miec zrobiony audiogram sluchu oraz drugi audiogram na rozumienie mowy .na podstawie tych audiogramow dobierany jest aparat sluchowy ( zauszny lub jesli jest taka mozliwosc wewnatrzkanalowy) .ja osobiscie ostatnio musialem zakupic nowy aparat ( poprzedni niestety po 15 latach padl) i zdecydowalem sie na marke Beltone .zostal mi zrobiony audiogram ( ale tylko ogolny bez rozumienia mowy - wtedy nawet nie wiedzialem ze powinno sie go wykona) i otrzymalem nastawiony aparat zauszny do testowania na 3 tygodnie . i co powiecie .... ogolnie lipa .glosy szumy wszystko slyszalem ale rozumienia mowy ni w zab .bylem kurcze na 2 przestawianiach i regulacjach ale jak bylo tak bylo caly czas :( normalnie masakra bo nie moglem pojac jak z moim 15 letnim aparatem ( analogowym) rozumialem mowe lepiej jak z tym cyfrowym . chodzilem z nim caly czas okolo 12 h dziennie przez okolo miesiac ( zakladajac ze moze jest to kwestia przyzwyczajenia sie ucha itd) ale caly czas bylo tak samo czyli do bani. zakladalem juz zmienic salon i poszukac czegos innego ale pod namowa mamy ( ktora sama nosi aparat) skontaktowalem sie z szefem tego salonu i umowilem na wizyte .juz na samym poczatku powiedzialem o co biega i ten pan od razu zrobil mi audiogram pod katem rozumienia mowy a nastepnie pod jego katem aparat ponownie zostal nastawiony i o dziwo nastapila radykalna poprawa w rozumieniu tego co ktos do mnie mowi .tak wiec moim skromnym zdaniem wszystko jest w gestii protetyka .jesli jest dobry i zna sie na rzeczy to wszystko powinno byc ok a jesli jest poczatkujacym adeptem w tej branzy to sorry trzeba poszukac innego .pozdrawiam z Poznania

gosia1

Postautor: gosia1 » wt lis 08, 2016 16:39

Ja tez noszę się z zamiarem kupna nowych aparatów.Zastanawiam się które wybrać? Phonak Audeo V czy może Simensa? Mam pytanie czy aparaty powinny byc użyczone np.na tydzień aby je przetestować? U mnie pani protetyk powiedziała ze będę płacić za jakieś słuchawki ok.300 zł i to przepadnie jeżeli kupno aparatów nie dojdzie do skutku...??? Jak to jest? Chcę się umówić z nią na przyszły tydzień...
Gosia

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”