Prośba o opinię nt. aparatu słuchowego

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

querabis

Prośba o opinię nt. aparatu słuchowego

Postautor: querabis » sob mar 01, 2014 12:16

Witam,

chciałbym zakupić aparat słuchowy dla osoby, której z wiekiem słuch się pogorszył, a która nie chce za żadne skarby iść na badanie ani zakładać wielkich zauszników :)

Znalazłem ciekawą ofertę aparatu 8 kanałowego cyfrowego z tłumieniem etc.
http://www.aliexpress.com/item/Cost-effective-Digital-Hearing-Aid-S-17A-Free-Shipping/1494950431.html

Proszę o opinię kogoś kto się na tym zna. W Polsce pewnie coś takiego będzie 2 razy droższe. Czy taki aparat da się w Polsce ewentualnie potem dostroić ? O co chodzi z tymi wszystkimi parametrami ? Część rozumiem ale nie wszystko.

pozdrawiam serdecznie

pamparuch

Re: Prośba o opinię nt. aparatu słuchowego

Postautor: pamparuch » wt mar 04, 2014 19:49

Moja opinia to: nie polecam :)
Żaden profesjonalista Ci tego nie dostroi. Urządzenie firmy "krzak". Po pogrzebaniu trochę na googlach doszedłem że jakiś Chińczyk robi te aparaty w komórce, za miskę ryżu.
Opis techniczny na stronie jest bardzo ubogi i wprowadzający w błąd.

querabis

Postautor: querabis » wt mar 04, 2014 21:23

Hmm w jakim sensie wprowadza w błąd ? Firma chwali się że istnieje od 2008 i sprzedała > 350 000 aparatów więc raczej nie za garażem je produkuje choć pewnie za miskę ryżu niestety :(

pamparuch

Postautor: pamparuch » śr mar 05, 2014 12:01

- W żadnym aparacie wewnątrzusznym nie może być mowy o adaptacyjnym mikrofonie kierunkowym. Może być jedynie statyczna kierunkowość (no chyba że któryś z producentów zrobi aparat wewnątrzuszny z dwoma mikrofonami, ale jest to trudne ze względu na wielkość takiego aparatu i jego płytki czołowej).
W cechach podano że przenosi dźwięki do 16kHz (żaden znany mi producent nie sięgnął tak wysoko, kończą na 12kHz, ale tego producenta nie znam), natomiast w parametrach technicznych podane jest od 200 do 6000Hz.
Nie wierzę też w to że aparaty w obudowie, wewnątrzusznej nie wykonywane na podstawie odlewu ucha, będą wygodnie i głęboko leżały w uchu. Raczej na pewno będą wystawać a przy dużym wzmocnieniu będą sprzęgać (piszczeć) i może pojawić się okluzja (osoba będzie nieprzyjemnie słyszała własny głos).

Nie polecam, bo mam wrażenie że nikt ci w Polsce tego nie dostroi :) I jakość tego będzie niesatysfakcjonująca.
No ale jeśli znajdziesz takiego specjalistę i zdecydujesz się to sprowadzić to daj znać.

ps. Uważam że jeżeli ktoś nie chce nosić aparatów słuchowych i iść na badanie słuchu to nie powinniśmy robić nic na siłę. Jeśli założysz źle dopasowane aparaty to taka osoba na pewno nie będzie chciała ich nosić i zrazi się do aparatów w ogóle. Natomiast jeżeli uda Ci się namówić taką osobę na wizytę w gabinecie i założyć aparaty na bezpłatną próbę (większość gabinetów tak proponuje) to można osiągnąć wiele satysfakcji.

querabis

Postautor: querabis » śr mar 05, 2014 12:42

Bardzo Ci dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Tę płytkę czołową sam oglądałem u innego producenta bo mnie zafrapowała. Deklarują, że jest to mikrofon kierunkowy ale bez mikroskopu ciężko na tym maleństwie coś zobaczyć :)

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”