Aparat słuchowy a telefon

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

LadyAnne

Aparat słuchowy a telefon

Postautor: LadyAnne » sob gru 14, 2013 21:51

Witam serdecznie,chciałam Was prosić o pomoc. Noszę aparaty słuchowe od ponad roku, a mimo to wciąż nie mogę poradzić sobie z rozmową telefoniczną. Wielu z Was we wcześniejszym wątku odpowiadało, że rozmawia normalnie przykładając odpowiednio telefon do głośników. Czy w związku z tym moglibyście polecić mi jakieś konkretne modele telefonów o bardzo dobrej i b.głośnej jakości rozmowy? (jednak nie aż tak głośnej, że osoba stojąca obok mnie będzie słyszała mojego rozmówcę. Czegoś takiego wolałabym uniknąć).

I jeszcze jedno. Powiedzcie mi, jak radzicie sobie z tym w pracy? Potrzebowałabym jakieś urządzenie które współgrałoby zarówno z telefonami komórkowymi jak i stacjonarnymi, jednak z tego co wiem narazie nic takiego nie istnieje a przynajmniej firma siemens, której aparaty posiadam nie ma niczego takiego w swoim asortymencie.

Bardzo Was proszę, pomóżcie mi. Jeśli możecie podajcie jakieś rozwiązania gdzie najlepiej przykładać telefon, jakie modele telefonów mają wysoką głośność rozmowy i dobrze współgrają z aparaty i co robić. Dla mnie jest to bardzo duże utrudnienie zarówno w życiu codziennym, w tym zawodowym a ciągłe wyjmowanie aparatu żeby porozmawiać jest bardzo krępujące i uciążliwe.

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i jakiekolwiek rady.

pamparuch

Re: Aparat słuchowy a telefon

Postautor: pamparuch » pn gru 23, 2013 16:13

Firma Siemens posiada akcesoria do bezprzewodowego podłączenia się aparatów słuchowych z telefonami z bluetooth. Pytanie tylko czy Ty masz aparaty które posiadają możliwość podłączenia takiego urządzenia. Jeżeli chcesz napisz mi na PW dokładnie model aparatu jaki posiadasz a powiem Ci czy można podłączyć z takim urządzeniem.

karoll

Postautor: karoll » czw sty 30, 2014 22:47

Nie wiem na ile to będzie pomocne i czy kompatybilne, ale ostatnio rzucił mi się w oczy news o nowym rozwiązaniu Phonak wspomagającym rozmowy telefoniczne

Kod: Zaznacz cały

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=520175341431736&set=a.453685944747343.1073741840.421158801333391&type=1&theater

mucho

Postautor: mucho » sob paź 22, 2016 12:47

Przepraszam, że się tak podepnę pod temat.
Czy zakłócenia podczas rozmowy z aparatem przez telefon są normalne? Nie uszkodzą aparatu? Mam w aparacie (wewnątrzusznym) jakiś program wspomagający rozmowę przez tel. stacjonarny, ale w ogóle nie działa.

JotEfPe
Kontaktowanie:

Postautor: JotEfPe » ndz paź 23, 2016 11:23

pamparuch pisze:Firma Siemens posiada akcesoria do bezprzewodowego podłączenia się aparatów słuchowych z telefonami z bluetooth.

Osobiście, jako użytkownik aparaciku f-y Siemens apeluję o ostrożność w wyborze tej opcji! Poniżej dlaczego.
Historycznie rzecz ujmując Siemens produkował (produkuje?) aż trzy różne urządzenia do łączności bezprzewodowej z ich firmowymi aparacikami słuchowymi: wcześniej Tek, potem miniTek i obecnie easyTek. Niestety nigdzie (sic!) nie jest napisane jakiej generacji aparacik słuchowy każdy z tych Tek'ów obsługuje. Próbowałem się tego dowiedzieć pisząc do polskiego przedstawicielstwa f-y Siemens, ale otrzymałem tak enigmatyczną odpowiedź, że wniosek nasuwa się tylko jeden - sami w tym przedstawicielstwie nie mają o tym pojęcia. Należałoby nawiązać bezpośredni kontakt z niemieckim Siemensem, ale ja nie znajduję takiej opcji, bowiem z ich strony internetowej automat przekierowuje bezpośrednio do polskiego przedstawicielstwa :(
Następnie miałem okazję wypróbowania urządzenia Tek (czyli tego Tek'a pierwszej generacji). Niestety z moim aparacikiem typu Pure nie chciał prawidłowo współpracować. W końcu do dnia dzisiejszego nie wiem który Tek z którym aparacikiem Siemensa jest kompatybilny. Może Tobie (apel kieruję do kol. pamparucha) uda się zdobyć informacje w tej materii?
Sprawa druga. Nie chcę nikogo zanudzać technikaliami, ale to ważne! Siemens przyjął dość karkołomną koncepcję łączności aparacik słuchowy<=>Tek<=>telefon (TV, radio, itp.). Aparacik kontaktuje się z Tek'iem na częstotliwościach ok. 3,4 MHz (również dwa aparaciki lewego i prawego ucha pomiędzy sobą), a dopiero sam Tek kontaktuje się z telefonem via bluetooth. To pośrednictwo dodatkowego retrasmittera z 3,4 MHz=>bluetooth powoduje ponoć, co czytam na anglojęzycznych forach użytkowników aparacików słuchowych, znaczne opóźnienia sygnału akustycznego dochodzącego do ucha. Co jest szczególnie niekomfortowe jeśli słyszy się jednocześnie w tle sygnał "podstawowy", np. z odbiornika TV.
Nie dam głowy, ale zdaje się, że jedynie Phonak tak konstruuje aparaciki słuchowe, że odbiornik bluetooth jest wbudowany wprost do aparaciku i w zwi.ązku z tym nie jest konieczne pośrednictwo urządzenia typu Tek jak u Siemensa.

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”