Prosze o opinie

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

Karola83

Re: Prosze o opinie

Postautor: Karola83 » wt sie 21, 2012 10:52

A swój aparat kupowałaś sama w całości, czy korzystałaś z jakiegos dofinansowania? Może warto zorintowac się jak sprawa wygląda, przy dofinansowaniu z PFRONu albo NFZu?:) Na forach jest dużo wątków w ogólne na ten temat. Na pewno będzie trzeba trochę poczekać na decyzję, ale masz akurat trochę czasu, więc może się uda to jakoś zgrać, a zawsze koszty będą choć odrobine zmiejszone ( bo wiadomo, że duże te dotacje nie są..) Przy okazji życzę Ci udanego urlopu!!!:) Mam nadzieje, że nowy aparat doskonale sprawdzi się w nadmorskich warunkach:-) Pamietaj tylko o dobrej pielęgnacji :D J(Ja właśnie odkrywam jej tajniki na bieżąco ze spacjelnymi środkami:)) Pozdrawiam ciepło, K

rociel

Postautor: rociel » wt sie 21, 2012 22:03

Hej Karola :) Aparat kupowałam sama (tzn. w całości sfinansowałam z własnych środków :wink: ). Wniosek o dofinansowanie z NFZ złożyłam jakoś w marcu czy kwietniu bo tak wystawił mi go prowadzący laryngolog; czas oczekiwania 14 m-cy! Już wyjaśniam napisałam wcześniej że pracuje i pracuje tylko że na umowe o dzieło wg NFZ jestem bezrobotna bo nie odprowadzam składek na ubezpieczenie zdrow. :D :D Co do dofinansowania z PFRON to właśnie staram sie o orzeczenie i tu kolejna niespodzianka komisja może zbierze sie w okolicach października lub listopada bo brak środków w kasie na opłacenie orzeczników :D :D
A ja myślałam że pójde, złoże, wezwą mnie i już po sprawie :D :D Ale nie, nie ma tak lekko chcesz to czekaj, wydeptuj ścieżki... poczuj na własnej skórze wszechwładnośc biurokracji :D :D Dzieki ci ojczyzno którą niejako finansuje moimi podatkami - chyba zmienie wkrótce miejsce ich płacenia :D :D
Fakt dofinansowanie z NFZ jest niebotyczne i wynosi 560 zł na aparat - nie wiem co poczne z taką sumą :D :D Wiem jestem złośliwa i te 560 to też jest jakiś plus (aparat wyniesie mnie wtedy coś koło 3 tyś), o wys. dofinansowania z PFRONu nie mam pojecia ale sądze że jest na zbliżonym poziomie do tego co daje NFZ... Tak wiec nasze drogie :D :D państwo jest niezwykle hojne :wink: :D
Jeśli chodzi o ten drugi aparat to też bede sama go finansowac no bo przecież dotacja przysługuje raz na 5 lat...
No rozpisałam sie jak zwykle :D :D Jak wróce z urlopiku to napisze jak aparat sie sprawował...
Ah mam pytanie ile wytrzymują baterie w Twoim aparacie bo u mnie trzymała 19 dni :shock: :shock: Nie bede z tego powodu go reklamowac :D :D
Pozdrawiam cieplutko R

Karola83

Postautor: Karola83 » pn sie 27, 2012 11:28

Echh ciężko wałasnie jest z tymi dofinansowaniami, ale założyc zawsze warto. ja tez bardzo długo czekałam i w końcu sama kupiłam, ale na przyszłośc, będę wiedziałą ile czasu wcześniej trzeba po prostu się zgłosić i zawsze coś można ugrac :) Och zazdroszcze Ci urlopu,a le ja tez juz czekam na swój, niedługo się zaczyna:)) też bedzie to mój pierwzy urlop z nowym nabytkiem na uchu. jestem ciekawa nowych doznań z tym związanych. Mój aoarat na razie cały czas dobrze się sprawuje, muszę przyznać, że jestem naprawde zadowolona, aż się dziwie, że wszystko się zaczęło tak dobrze ukłądać.. :) a co do baterii to juzzmieniałam kilka razy. zazwyczaj starczają mi na tak na ok. dwa tygodnie, ale to tez zależy jakie się kupuje, jaki aparat i jak się z niego korzysta. ja kupowałam na razie swoje w tym salonie w geersie, w którym kupiłam aparat i jestem zadowolona :)
Rociel, życzę udanego wypoczynku i czekam na relacje po powrocie :)!!!

Danuta

Postautor: Danuta » pn wrz 24, 2012 16:01

Witam,
Przyglądając się temu forum widzę, ze problem z uzyskaniem dofinansowania to udręka wielu z nas. Mimo, że dopłata nie jest wysoka, to nasz państwowy budzet nie moze sobie z tym poradzic. Kilkanaście miesięcy oczekiwania na dofinansownie NFZ do aparatu w kwocie 560 zł, albo traktowanie osób zatrudnionych na zlecenie jako niepracujące to jakies kpiny. Niestety dopóki nie będzie porządnej reformy system sie nie zmieni, problemy pozostaną te same.
Czytałam ostatnio na jednym z portali medycznych, ze na przyszły rok planowany jest wzrost budzetu NFZ i zwiekszenie puli pieniędzy na na zaopatrzenie pomocnicze, do którego zaliczają się aparaty słuchowe. może to choc trochę polepszy sytuacje:) Badzmy dobrej mysli.

Karola83

Postautor: Karola83 » wt wrz 25, 2012 14:05

Masz rację Danuta, że wiele osób ma duży problem z uzyskaniem dofinansowania. Ale pocieszające są Twoje słowa odnośnie większej puli pieniędzy dla nas!! Może to nareszcie rozładuje te kolejki i skróci czas oczekiwania. W tej chwili i tak bym z tego nie skorzystała, ale myśląc o przyszłości, kiedy będzie trzeba zdecydować się na nowy aparat byłoby znacznie łatwiej jakby środki finansowe na zaopatrzenie pomocnicze było większe.. Jakbyś słyszała, że coś się ruszyło w tej sprawie, napisz koniecznie, bo myślę, że to cenna informacja dla wielu z nas. Pozdrawiam

rociel

Postautor: rociel » czw wrz 27, 2012 20:20

Hej :D :D Wróciłam co prawda 1.5 tyg. temu ale dopiero teraz przeszedł mi laptopowstret :D :D Mam sajgon w pracy bo zastepstwo n czas mojej nieobecności po prostu dało d... :x ale spoko wyprowadzam wszystko na prostą a szef w końcu nie ma mordu w oczach :D :D
Wieści: nad morzem było suuuper... głośno :D :D Przez kilka pierwszych dni nie mogłam sie przyzwyczaic tym bardziej że wiało wiec efekt akustyczny był podwójny ale później było Ok :) Ogólnie urlop sie udał, wypoczełam i moge harowac przez nastepny rok :D :D
Co do aparatu to jetsem po dwóch regulacjach - jednej kompletnie nieudanej - i czekam na trzecią bo wciąż coś mi nie "leży" Protetyczka wyciszyła mi wysokie tony które powodowały ten metaliczny pogłos w aparacie i teraz jest ok ale to wciąż nie to :wink:
Tydzień temu byłam na komisji d/s orzekania niepełnosprawności i dziś odebrałam orzeczenie: "przyznano mi" umiarkowany stopień niepełnosprawności do roku 2014 (czyli możliwe że słuch odzyskam :shock: :shock: ), zaznaczono że wymagam środków pomocniczych (czy jakoś tak -nie miałam czasu by to dokładnie przeczytac- wnosze że mowa tu o aparacie) bo troche zełgałam przed wysoką komisją że aparat to ja na razie mam testowy i dopiero jak uzyskam dofinansowania to sprawie sobie swój własny :D :D (nie trafił mnie na sczeście grom z jasnego nieba za to kłamstwo Ufff :wink: )
Wiec teraz to mam pytanie do forumowiczów: gdzie mam sie udac z tym orzeczeniem by uzyskac dofinansowanie z PFRON-u?? Bo ja zielona jestem w tym temacie :oops: :oops: Nigdy nie korzystałam z jakiejkolwiek pomocy ojczyzny naszej wiec nie wiem z czym i gdzie i wogóle... :D :D
Danuta co do zwiekszania puli pieniedzy które NFZ przeznacza na środki pomocnicze to szczerze mówiąc nic to chyba nie da... Czytałam w jakimś poważnym piśmie że z roku na rok zwieksza sie liczba osób z problemami słuchowymi (niedosłuchy i inne) wiec to że dadzą wiecej kasy to nic skoro zwiekszy sie liczba osób potrzebujących....Smutne ale prawdziwe....
A i jeszcze jedno już kilka osób mówiło mi żebym jechała do prof. Skarżyńskiego do Warszawy bo może on uratuje mi słuch... Moje pytanie czy obustronny niedosłuch typu odbiorczego (ale we wniosku miałam wpisany mieszany powyżej 50 dB) można jakoś leczyc?? Nie wiem leki, operacja... ?? Ktoś sie ztym spotkał?? Bo mój lekarz jakiś taki nie komunikatywny.... :roll: :roll: Musiałabym skończyc medycyne ze specjalizacją otolaryngolog żeby nawiązac z nim dyskusje - ale wtedy to bym sie sama zdiagnozowała :roll: :roll: :lol: :lol:
No dobra kończe na dziś bo znowu długo wyszło :lol: :lol: Pozdrawiam wszystkich :D R

Karola83

Postautor: Karola83 » pt wrz 28, 2012 15:44

Rociel jak miło Cie znów tu widziec! co tam się dzieje z Twoim aparatem? gdzie byłas u tego protetyka, że tak słabo Ci ustawili aparat ?:( może musisz iść do jakiegoś dobrego salonu, żebyś złym nastawieniem nie naraobiła sobie problemow.. ja na razie muszę przyznać, ze jestem bardzo zadowolona z doboru mojego aparatu, nie mam nawet na co narzekać :) co do orzeczen to ja dopeiro zaczynam wdrazac sie w te wszystkie tematy, wiec na ta chwile duzo nie pomoge. Ale mam nadzieje, że inny forumowicz coś pomoże :) Masz rację, coraz więcej ludzi ma problemy ze słuchem.. pieniędzy jednak nie ma tak dużo jak potrzebujących, dlatego potrzebne jest wspólne działanie.

Danuta

Postautor: Danuta » pt wrz 28, 2012 15:53

Witam, Nawiazujac Rociel do Twojego pytania o dofiansowanie z PFRON-u , moge powiedziec tyle,że z orzeczeniem powinnas udac sie teraz do miejscowego MOPR/PCPR i złozyc tam wniosek o refudnacje aparatu. PFRON przeanalizuje twoj wniosek na aparat pod warunkiem,ze masz go zatwierdzonego wczesniej przez NFZ.
Dofinansowanie z MOPR/PCPR jest uzaleznione od dochodów osoby wnioskujacej, z tego co sie orientuję to widełki,w których trzeba sie zmiescic z dochodem na członka rodziny sa zalezne od regionalego MOPRu czy PCPRu- taka ich prywatna polityka. Ponadto do wniosku nalezy dołączyc kosztorys lub fakturę za zakupiony aparat słuchowy.
Maksymalna kwota dofinansowania z tych osrodków to 1200 zł w przypadku zwykłego aparatu, badz 2250 w przypadku aparatu na przewodnictwo kostne.
Co do prof. Skarzyńksiego, to moim zdaniem warto sie udac sie na konsultacje do niego, jest wybitnym specjalistą, zajmuje sie również implantowaniem.
Mam nadzieje ze choc troche pomogłam.Zycze powodzenia.Pozdrawiam

rociel

Postautor: rociel » pt wrz 28, 2012 21:45

Hej :D Protetyk który zajmuje sie moim aparatem pracuje w Maytonie i do niej chodze od początku. Pierwsza regulacja była zaraz po moim powrocie z urlopu - wyciszyła mi wtedy wysokie tony (ten metaliczny pogłos) i wyłączyła program automatyczny a właczyła coś co zwie sie mowa w hałasie i coś jeszcze; druga regulacja była kilka dni później bo ten drugi program (nie pamietam jak sie nazywał) był do kitu - tzn. u protetyka było super i w ogóle ale w domu i pracy to już nie - jak ktoś do mnie coś mówił to kompletnie nie rozróżniałam słow wszystko zlewało sie w jeden dźwiek... Teraz niby jest ok ale to jeszcze nie to... Wiem że aparat nie zastąpi mi mojego słuchu ale chciałabym żeby to wszystko brzmiało jak najbardziej naturalnie, żebym nie musiała sie aż tak bardzo koncentrowac na słowach... podobno jest to do zrobienia tylko wymaga żmudnych ustawień... Ogólnie protetyczka jest ok wida że kobieta zna sie na rzeczy, sama mi ciągle powtarza że nawet najdrobniejszy dźwiek nie tak i mam do niej przyjśc - tylko to jest tak dalekoooooo :lol: :lol: Musze do nich jechac przez pół miasta i te korki..... :roll: :roll: I wstyd sie przyznac czasem mi sie nieeeeeee chceeeeeeeeee :lol: :lol: Jestem umówiona na wtorek i mam nadzieje że to już bedzie to 8)
Dzieki Danuta za info o tym gdzie mam sie udac bo niestety nie mam o tym zielonego pojecia.... W Łodzi z tego co czytałam to nie można przekroczyc 1800 zł z groszami na osobe w gospodarstwie dom. :shock: Strasznie wysoki półap jak na MOPS 8) Ide walczyc z biurokracją w poniedziałek 8) 8)
Dzwoniłam dziś do Wawy aby dowiedziec sie o wizyte u prof. Skarżyńskiego - terminy są powalające ok 8-12 mcy.... Oczywiście trzeba miec skierowanie 8) 8) Ale można też umówic sie na konsultacje prywatną - Pani z którą rozmawiałam niestety nie była zorientowana w cenniku 8) Chyba wyśle maila :?
Pozdrawiam cieplutko :D R

Karola83

Postautor: Karola83 » pt paź 05, 2012 13:56

Ja na początu noszenia aparatu tez przez moment miałam takie metaliczne tony, ale szybko mi to wyregulowali i wszystko juz było w porządku. oj Rociel, polecam któregoś luźniejszego dnia przebić się do niej na ten drugi koniec miasta i poprosić, żeby Ci porzadnie wszystko ustawiła :D wiadomo, że będzie to żmudne, ale jak raz się osiądzie do aparatu to może w końcu uda się go doregulować na dłuższy czas. oczywiście różne rzeczy mogą po dordze się wydarzyć, ale ja np. zawsze lubię zrobić coś raz i porżadnie, żeby uniknać ciągłych poprawek ( bo to tak naprawde jest jeszcze gorsze jak dla mnie..). Udało się zawalczyć z biurokracją? coś się wyjaśniło odnośnie skłądania dokumentów? jestem ciekawa jak wyglądają kolejki w tej chwili, czy cos się polepszyło?
Dzięki Tobie poszukałam trochę info odnośnie tego profesora i z tego co ludzie piszą to chyba jest naprawdę dobry.. dramat tylko z tym ile trzeba czekac na publiczna wizyte... jakbys miala jakies info odnosnie prywatnej konsultacji to daj znac prosze :)

rociel

Postautor: rociel » pn paź 08, 2012 20:45

Hej :D Byłam na regulacji w miniony wtorek - powiedzmy że jest dobrze ale znów muszę podejść tylko po to aby mi ściszyli trochę aparat; wyjaśniam jak go zakładam rano to od razu ściszam niemalże do minimum bo normalnie słyszę stąpanie mojego kota po podłodze :lol: :lol: i nie mam już zapasu ("cichości") jak się robi głośniej np. na ulicy, przy pojazdach pędzących na sygnale... Wiec chcąc nie chcąc muszę tam znów podreptać :cry: :cry: Wiesz Karola ja już tak przywykłam do mojego niedosłuchu że sama już nie wiem jakich dźwięków mi brakuje albo co mi teraz przeszkadza - wiem że to baaardzo dziwne ale tak mam.... :( A protetyczka też nie chce mnie stresować za bardzo bo jak się denerwuje to w ogóle zatyka mi uszy i nawet z aparatem kiepsko słyszę... Zresztą dopóki nie uspokoi się moja nerwówka w pracy to nie ma szans na to bym dobrze ustawiła aparat - a ostatnio to nie tylko praca mnie wnerwia ale i moja rodzina.... wiec jest naprawdę baaardzo "cudownie".....
Z biurokracją (o naiwności) chciałam porozumieć się drogą elektroniczną..... :lol: :lol: Naprawdę nie wiem po co różnej maści urzędnicy wieszają adresy mailowe na swoich stronach skoro (wybierz co ci odpowiada): nie umieją korzystać z poczty elektronicznej. nikt tej poczty nie czyta, nie chce im się obsługiwać e-maili, adresy na stronie głównej wiszą tylko dla picu.... :D :D W związku z powyższym będę niestety musiała wziąć wolne (ciekawe kiedy???) i udać się osobiście do odpowiedniego oddziału (dla mojego miejsca zamieszkania są dwa i co by było dowcipniej w dwóch różnych częściach miasta - a jeszcze zabawniejsze jest to że nie wiem który jest właściwy bo...nikt nie odpisuje na maile i jak dotąd nie udało mi sie dodzwonić 8) 8) 8) )
W związku z tym wszystkim prof. Skarżyńskiego zostawiam na deser bo sądzę że pójdzie mi znacznie szybciej niż z tą jakże "niezbędną " biurokracją :lol: :lol:
A tak w ogóle to chyba dopada mnie jesienna deprecha bo nic mi sie nie chce..... W tygodniu to sie jeszcze mobilizuje ale weekendy są straszne - wczoraj przespałam pól dnia (razem z kotem :lol:) Całe szczecie że mój mąż coś upichcił bo jakoś tak nie bardzo na suchym prowiancie cały dzień 8)
Jak uzyskam jakieś informacje od zajętej armii urzędników to sie podzielę (mam nadzieje ze nastąpi to w tym tygodniu :roll: )
Pozdrawiam bardzo cieplutko i oby do wiosny :lol:

Karola83

Postautor: Karola83 » pt paź 12, 2012 12:14

Rociel, widzę, że mialam tak samo z ta zmiana po aparacie :D byly momenty, że odnajdywalam dzwieki, o ktorych ostatnieniu nawet juz nie pamietalam! Dziwne uczucie, musze sie zgodzic. ale stwierdzam, ze to jest wlasnie tym na co czekamy decydujac sie na aparat.
Oj co do urzedow, to nie ejst zaskoczeniem to ze nie mozesz sie z nimi skontaktowac mailowo.. nietstey, zazwyczaj nie ograniaja ich. polecam porbowac dobic sie (co tez czasami nie jest latwe) telefonicznie, a najbezpieczniej, to jest naprawde jechac tam i wszystkiego sie dowiedziec.. Cale szczescie chcoiaz do salonow, na regulacje itp nie ma kolejek, jak np. po wniosek o dofinansowanie..
Zycze powodzenia w walce z biurokracja. Milego weekendu!

rociel

Postautor: rociel » pn lis 26, 2012 18:46

Po długiej nieobecności jestem z powrotem :)
Zmogło mnie wstretne choróbsko a teraz nadrabiam zaległości w pracy... Na razie dowiedziałam sie tylko o prof. Skarżyńskiego bo na pfron nie mam czasu i sił :D Ale mam nadzieje że w grudniu jakoś tam dotre...
Co do prof. to przyjmuje w gabinecie ''MEDINCUS'' w Wa-wie przy Al.Jerozolimskich koszt konsultacji (bo udziela tylko konsultacji - przynajmniej w tym miejscu - i nie ma go w wykazie lekarzy przyjmujących; z Kajetan nie otrzymałam jeszcze odpowiedzi) 190 zł za pierwszą konsultacje - następna 160.
Myśle nad tym czy sie do niego zapisać bo pomimo tego, że pan prof. zbiera dobre recenzje to chyba nie jest cudotwórcą by przywrócic mi słuch... A na implant to ja raczej sie nie kwalifikuje bo mam za "dobrze" słysze :)
Pamietam ze kiedy byłam jeszcze w liceum a ten ośrodek w Kajetanach dopiero raczkował - wszystko tam było płatne; wizyty operacje wszczepiania implantów (teraz podobno "sponsoruje" to nfz - chociaż tyle dobrego) a prof. Skarżyński nie był jeszcze taki sławny - chociaż już było o nim słychać; do Kajetan wybrała sie moja ciotka która po rozlicznych przeziebieniach i niewyleczonych grypach straciła słuch w lewym uchu a w prawym miała jego resztki (cóż jakże podobna konfiguracja do mojej... dziś sie domyślam że w mojej rodzinie to skłonność uwarunkowana genetycznie - czyli jeśli zajdą "sprzyjające" okoliczności pada ucho lewe całkowicie a w prawym słuch jest osłabiony...). Moja ciotka była osobą bardzo czynną zawodowo, zaangażowaną w swoją prace utrata słuchu była dla niej katastrofą, wiązała sie również z zmianą pracy... Moja ciotka chciała tego uniknąc była gotowa odzyskać słuch za wszelką cenę, Prof. Skarżyński po przejrzeniu wyników jej badań powiedział żeby cieszyła się tym co ma... Gdyż żeby wszczepić implant musiałby zniszczyć mojej ciotce te resztki słuchu które miała... Nie wiem jak jest teraz, wtedy prof. nie wszczepiał implantów za wszelką cenę, operował tylko ludzi całkowicie głuchych; inna sprawa że chyba są przypadki że w aparatach również nie słyszymy i co wtedy?.....
Mam nadzieję że nie zamotałam bardzo w poście... :)
Jak tylko dowiem się o tych dofinansowaniach z pfronu to dam znać :D
Pozdrawiam wszystkich ciepło i nie dajcie się przeziębieniom ani grypie! :D :D R.

Karola83

Postautor: Karola83 » pt gru 07, 2012 16:05

Witaj rociel, rzeczywiście dawno Cie tu nie bylo! Widze, sporo nowych informacji na temat prof. Skarzynskiego. Musialam przeczytac dwukrotnie, rzeczy zakodowac cale info :D ale powiedz mi jesczez prosze o jakim osrodku w tych kajetanach mowisz?? Mnie teraz niestety dorwalo jakeis chorobsko :( Przez ostatnie dni nawet pobolewalo mnie lewe ucho, w miedzy czasie musialam isc do geersa na regulacje, na szczescie chciaz tam mi wszystko poslzo sprawnie. w ogole tyle spraw sie naraz zlozylo, ze czekam juz tylko na swieta, zeby w koncu odpoczac..:) Jakbys miala jakies nowe informacje na temat dofinansowania to dja znac prosze. pozdr

rociel

Postautor: rociel » śr gru 12, 2012 20:24

Hej Karola :D
Mówię o Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu ( to tam była moja ciotka - ale to było kilka lat temu jak już wspominałam..) Nie wiem czy prof. Skarżyński wciąż tam przyjmuje pacjentów (skoro teraz taki sławny jest ...) Konsultacji udziela w tym Medincusie co to adres jest post wyżej :wink: Ale chyba trzeba wyraźnie zaznaczyć że na konsultacje do prof.Skarżyńskiego chcemy... :wink: :wink:
O dofinansowaniach jeszcze nic nie wiem bo doba nagle jest za krótka a i spać jeszcze mi się zachciewa :wink: :wink: O świętach jeszcze nie myślę - na tym polu uaktywnił się mój mąż i zaczął robić świąteczne zakupy co by potem nie latać po sklepach z obłędem w oczach :D :D Dzieki ci Panie za mężczyzn - czasem się przydają... :D :D
Mam nadzieję że jeszcze zawitam przed Wigilią i podzielę się życzeniami z forumowiczami (ale mi się "rymnęło" )
Pozdrawiam cieplutko R. :D

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”