Prosze o opinie

Dyskusja, porady, pytania na temat aparatów słuchowych, systemów FM, baterii oraz akcesoriów.

Moderator: admin

rociel

Prosze o opinie

Postautor: rociel » czw kwie 12, 2012 20:05

Witam wszystkich forumowiczów :D Po 3 latach chodzenia po lekarzach i czekaniu na badania dzisiaj usłyszałam werdykt: obustronny niedosłuch i konieczność zaaparatowania obu uszu... Hmm z tym będę polemizować bo na ucho prawe całkiem dobrze słyszę - właściwie tylko dzięki niemu jakoś normalnie funkcjonuje; ucho lewe rzeczywiście "do wymiany" :) Przy okazji wizyty dostałam od lekarza wizytówki dwóch miejsc gdzie mam sie zgłosić w sprawie doboru aparatu... Chodzi o salony Geers i Maytone w łodzi (do lekarza nie mam zaufania bo to nie był mój lekarz prowadzący tylko zastępstwo - na wizytę (kolejna) czekałam 4 m-ce, wiec nie uśmiechało mi sie jej przekładać...) Bardzo proszę forumowiczów o opinie o tych dwóch miejscach - jestem zielona w kwestii aparatów słuchowych ich doboru, marek itp. Wiec wszystkie rady jakie byście dla mnie mieli będą niezwykle cenne. Ah i jeszcze o firmie Auric miałam tam robiony pierwszy audiogram i pamiętam że panie były dość rozeznane ale nie wiem jak z aparatami i w ogóle.
Moje problemy ze słuchem zaczęły sie jakieś 5 lat temu - tylko ze nie przywiązywałam do tego wagi bo zaczęło sie od szumu w uszach dziś wiem że to był mój błąd. Chociaż z drugiej strony lekarz prowadzący powiedział że prędzej czy później i tak bym miała kłopoty ze słuchem bo jestem rodzinnie obciążona (mój dziadek niedosłyszał na lewe :D ucho a jego córka -moja ciotka - jest na lewe zaaparatowana bo ma w nim resztki słuchu) Sek w tym że ja zawsze miałam dobry słuch i tak ciężko pogodzi mi sie z cała tą sytuacja... :( Czy spotkaliście sie z sytuacja że utratę słuchu powoduje stres??
Rozpisałam sie jak na pierwszy post ale ja z "gaduł' jestem :D Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję za odpowiedź

admin
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Prosze o opinie

Postautor: admin » sob kwie 14, 2012 11:12

W Łodzi warto odwiedzić:

Kod: Zaznacz cały

www.emiton.pl
ArekS
administrator Sluch.com.pl

rociel

Postautor: rociel » ndz kwie 15, 2012 19:21

Dzieki za odpowiedź, ten punkt też wezme pod uwage - a co z tymi które wymieniłam?? Macie o nich jakieś uwagi?? Doświadczenia?? I mam jeszcze pytanie odnośnie refundacji - mam wniosek na 2 aparaty ale ponieważ pracuje na umowe o dzieło to NFZ widzi mnie jako osobe nie pracującą wiec przysługuje mi dof. tylko na jeden aparat - jak już podstemplują mi ten wniosek to co dalej... W Łodzi podobno czeka sie na refundacje 12-14 m-cy!! Mam tyle czeka na aparat?? Przyznam że rozmawiałam z Panią w jednym z tych punktów które wymieniłam i ona powiedziała ze płace całośc za aparat a jak dostane refundacje z NFZ to oni mi wtedy tą kwote zwracaja...??? Troche to dziwne jak dla mnie... A i jeszcze po przybiciu pieczątki przez NFZ to musze od razu zacząc biegac za aparatem czy mam jakiś limit czasu - bo przyznam że mam teraz sajgon w pracy i raczej nie mam co liczyc na jakis wolny dzień w najbliższym czasie... I ostatnie pytanie na aparat ( na razie tylko jeden) moge max. przeznaczyc ok 3500 czy za tą cene to bedzie sprzet z dolnej czy średniej półki?? Wiem że są kredyty ale na razie wystarczy mi mój dobijający mieszkaniowy... :D Pozdrawiam

admin
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: admin » czw kwie 19, 2012 08:59

Niestety zderzenie z naszym NFZ jest bolesne. To oni ustalają takie warunki, nie są temu winne punkty protetyczne.
ArekS
administrator Sluch.com.pl

rociel

Postautor: rociel » czw kwie 19, 2012 18:06

Ależ ja nie mam pretensji do punktów protetycznych :D A co do NFZ to doskonale wiem, że jest oderwany od rzeczywistości :D W poszukiwaniu aparatu zwiedziłam trochę Łodzi (miałam szczęście bo jeździłam i tak z papierami firmy :) ) został mi jeszcze do odwiedzenia Maytone ale to dopiero w przyszłym tygodniu... Wstępnie przychylam się do salonu Emitona trafiłam na sensownego gościa który nie dość że wytłumaczył mi wszystko o działaniu aparatu i jego poszczególnych funkcjach to nie czułam z jego strony presji "MUSI pani kupić aparat MOJEJ firmy", tylko w Emitonie zaproponowano wypożyczenie aparatu zausznego na chyba 2 tyg.... Generalnie wstępnie zaproponowano mi (w moich granicach finansowych ) Widex'a seria Clear. No zobaczymy jak to będzie; szczerze mówiąc aparat przestał by już tragedia (chociaż moja rodzicielka ma jakąś deprechę z tego powodu :D ) właściwie to się ciesze że będę prawie normalnie słyszeć...
Sorki że was tu tak zadręczam ale mam jeszcze dwa pytania (widzę że odzew nie wielki ale może się ktoś ulituje :) ) : co myślicie o tym Widexie ?? To w miarę dobry aparat?? Protetyk powiedział że będę miała w nim jeszcze zapas "mocy" bo mój słuch sukcesywnie się pogarsza i w razie czego będzie można go "podkręcić"... I jeszcze jedno pytanko (bo słyszałam dwie sprzeczne opinie) które ucho powinnam zaaparatować?? Lewe jest słabsze - jak zatkam prawe ucho to kiepsko słyszę (muzykę czy inne dźwięki to jeszcze w miarę ale nie rewelacyjnie - raczej bardzo wytłumione - natomiast mowy w lewym uchu w ogóle nie rozumiem - słyszę ale nie jestem w stanie zrozumieć (rozróżnić) słów... Będę wdzięczna za jakąś podpowiedź :D
Cóż koniec wywodów... Pozdrawiam Wszystkich bardzo serdecznie :D

Kasiaaa

Postautor: Kasiaaa » pn kwie 23, 2012 12:43

Aparaty firmy Widex sa dobrymi aparatami wiadomo ze model tez ma znacznie. Twoja granica cenowa powinna Ci dac calkiem przyzwoity aparat.
Dowiedz sie jak najwiecej o jego funkcjach i wyporzycz go wtedy sobie ocenisz czy twój słuch będzie go akceptował.
To czy aparat będzie się spisywał zależy też od dobrego dopasowania, Twoich spostrzeżeń co do działania w różnych środowiskach akustycznych (w domu, na ulicy, wsrod znajomych, w pracy itd.) ale takze treningu słuchowego. Staraj sie jak najwiecej w nim chodzic i jak najwiecej dźwiękuów w nim sluchac wtedy będzie Ci się z nim lepiej współpracować.

Jeżeli chodzi o wybor ucha do protozowania to zalezy od ubytkow czasem sie protezuje lepsze a czasem gorsze. W dobrym punkcie powinni zrobic Ci testy na zrozumialosc mowy, one pokaza czy masz zysk z tego aparatu.

rociel

Postautor: rociel » czw kwie 26, 2012 19:21

Dzięki za porady :) Dzisiaj odwiedziłam ostatni punkt z mojej "listy" Maytone... Cóż wrażenie jak ostatnio z Emitona: miło i profesjonalnie - będzie Pani aparat odpowiadał to Pani go kupi jeśli nie to nie ma przymusu ( w Geersie właśnie to mnie odrzuciło od drzwi musi Pani kupić aparat u nas i nie ważne jakim portfelem Pani dysponuje byle był drogi a najlepiej dwa!!)...
Pani protetyk zaproponowała mi dwa aparaty do wyboru Oticon z serii Ino i Phonak'a model Cassia microP, przy okazji cena w porównaniu do Widex'a obu tych aparacików jest zachęcająca... za Widex'a w Emitonie musiałabym zapłacić ok. 4500 w Maytonie oba aparaty są podobnej cenie 3400 - 3600, różnica jest spora ale to chyba tak jak z każdym sprzętem :D
Wiem że dobór aparatu to moja indywidualna spraw ale może ktoś mi doradzi która z tych firm lepsza Oticon, Phonak czy Widex?? :D Który jest mniej awaryjny? Przy okazji dowiedziałam się że na chwile obecną (jeden aparat) protezujemy ucho lepsze czyli prawe i tu też muszę zdecydować czy ma być model zauszny czy wewnątrzuszny :D Na ucho prawe mam wybór na lewe zostaje tylko zauszny bo mam głęboki ubytek słuchu :( Czy to prawda że aparaty zauszne są ciutkę mocniejsze?? Już nawet nie chodzi o estetykę (czy aparat będzie widoczny czy nie - mam krótkie włosy) chciałabym wiedzieć tak z osobistych doświadczeń użytkowników czy wybrac model zauszny czy wewnątrzuszny??
Dość gadania :D Życzę Wszystkim forumowiczom udanego długiego weekendu, wspaniałej pogody i solidnego odpoczynku :D :D

Karola83

Postautor: Karola83 » ndz maja 27, 2012 18:40

Dobry wieczór. Probuję znaleźć jakiś dobry salon protetyczny w Warszawie, czytam Wasze opinie na forach i widzę dużo odmiennych zdań. Wszystkie jednak są już trochę nieaktualne, dlatego chciałabym poruszyć znowu ten temat, ponieważ w najbliższym czasie się wybieram na wizytę w salonie i chciałabym trafić do najlepszego:) Widzę, że dużo tutaj pisaliście o Geersie. Ktoś moze być tam ostatnio i może coś powiedzieć? a jak pozostałe salony w Warszawie?
Z góry dziękuję za każdą informację! Mam nadzieje, że pomożecie mi w wyborze :)
pozdrawiam

mamaAli

Postautor: mamaAli » wt maja 29, 2012 10:18

witaj,
Ja obecnie jestem na etapie poszukiwania aparatu dla mojego dziadka. Z tego co sie zorientowałam to mamy calkiem sporo salonow protetycznych dookola. W najblizszym czasie mamy zamiar z dziadkiem odwiedzic kilka z nich, zeby wybrac najlepszy. Jak na razie w zeszłym tygodniu byliśmy sie zorientowac własnie w geersie tam niedaleko rynku na ul. św. Marka (Kraków). Pierwsze wrażania były bardzo pozytywne. Pani przedstawiła nam cała nową ofete (jest podzielona na rodzaje aparatów wg klas ekonomicznych) i ogólnie atmosfera była przyjazna. Chcę jednak sprawdzić jeszczze kilka miejsc, żeby mieć pewnośc, że wszystko będzie ok i dobrze dopasuja aparat dziadkowi. Bedę jeszcze w kilku miejscach, więc dam znać:)

Danuta

Postautor: Danuta » pn cze 25, 2012 12:21

Rociel,
Nie wiem skad taki negatywne podejscie do Geersa. Korzytsam z ich usług i jak dotad nie próbowano mnie na siłe namówic na aparat.
osoteczn decyzja zalezy ode mnie. A swoją droga musze przyznac ze mają całkiem szeroki wybór aparatów w dobrych cenach.
Oczywiscie gusta sa rózne , jak i oczekiwania wzgledem salonu. Skoro zostawiamy tam duze pieniadze cemy byc obsłuzeni jak najlepiej. Nie zgodze sie jednak z tym ze sa tam naciagacze. wrecz przeciwnie.

Danuta

Postautor: Danuta » pn cze 25, 2012 12:36

Karola83,
ja korzystam od lat z geersa. Nie chce jednak niczego sugerowac. ale mi osobiście bardza pasuje ten salon. Dobrzy protetycy i naprawde swietna obsługa nawet juz po zakupie sprzetu. nie przekreslają klienta tylko dbaja przez cały czas uzytkowania aparatu, bez problemu wykonuja przeglądy techniczne.
oczywiscie to moje subiektywne odczucie.
niestey nie wiem gdzie w Warszawie maja salony geersa, bo sama mieszkam w Łodzi.

rociel

Postautor: rociel » ndz lip 08, 2012 22:50

Dawno mnie nie było ale miałam nawał pracy... Cóż moja opinia o Geersie to również moje subiektywne odczucie :D Kiedy przeglądałam to forum po raz pierwszy, zauważyłam że dużo osób naprawde chwali sobie salony Geers... wiec gdy laryngolog stwierdził że u mnie ani rusz bez aparatu postanowiłam tam pójśc...
Nie twierdze że mają mały wybór aparatów - nie lubie po prostu presji, a z tym właśnie spotkałam sie w tym salonie... Od razu zaznaczyłam, że na razie interesuje mnie kupno jednego aparatu (powinnam miec dwa - ale nie leze na kasie a i kredyt mieszkaniowy raczej mi w tym wzgledzie nie pomaga wiec jedyne fundusze na jakie moge liczyc to nasze oszczednosci....).
Pani w Geersie nie zrozumiała... Na siłe usiłowała mnie przekonac że musze już teraz miec dwa aparaty (ciekawe czy drugi by mi sfinansowała...) i raczej do niej nie docierał mój komunikat ze chce jeden! przynajmniej w tej chwili...
No i jedyne miejsce które obsługuje słabosłyszących a wszyscy mówią prawie szeptem!!! Jakaś paranoja - nie mówie że ludzie mają krzyczec tak źle ze mną nie jest...Ale kiedy poprosiłam żeby pani mówiła troszke głośniej to dostałam od niej odpowiedź że nateżenie głosu którym operuje daje jej komfort mówienia, a mówienie głośniej ją meczy :shock: :shock: Wiec jej powiedziałam że mnie meczy wizyta w tym salonie i jej komfort mowy i wyszłam!! Przecież to nie poważne podejście do klienta - mam tam zostawic cieżką kase i jeszcze byc chamsko traktowana??? NEVER!!
Jak byłam w Emitonie czy Maytonie to nie było akich problemów - jeśli poprosiłam o troszke głośniejsze mówienie do mnie to nie było problemu nikt sie nie wysmetniał o swoim komforcie mowy(fajne okrślenie)!!! MIło i profesjonalnie... Zdecydowałam sie na Maytona - protetyk jest dośc sensowny zaproponował mi kilka modeli i producentów i sama mam zdecydowac co chce - zero przzymusu i narzucania mi swojej opini... Na pytania który by mi aparat poleciła usłyszałam że to JA mam w nim chodzic, dla pani protetyk może byc dobry aparat x a mi bedzie leżał aparat y... I to jest dla mnie profesjonalizm (a nie wciskanie czegos bo mi za to płacą) Protetyczka wie że powinnam miec 2 aparaty i poinformowała mnie że lepiej by było gdyby były dwa ale rozumie też mój punkt widzenia (stan finansów) i nie nalega.... Musze zdecydowa miedzy Oticonem i Phonakiem Cassia (reszte już wykluczyłam).
Tak wiec każdy wybiera salon wg swoich odczuc i tego jak jest obsługiwany... Jak to mówią jednemu podoba sie córka drugiemu teściowa :lol: :lol:
Pozdrawiam Łodzianke - ja też jestem z tego miasta :)

Karola83

Postautor: Karola83 » pn lip 09, 2012 14:29

Strasznie rozbawiło mnie Twoje ostatnie zdanie, ale masz dużo racji :) Każdy ma jakies swoje wymagania i czegos innego oczekuje. jednemu jak widac sie podoba, innemu nie, ale wedlug mnie zawsze warto popytac innych o opinie:) Szkoda, że nie jestescie z Warszawy, bo bym mogla porownac saloniki.
Swoja droga ta historia z Pania z salonu jakis absurd! wrecz nie wierze, tlumacze sobie, że musiala miec naprawde jakis gorszy dzien.. a tak w ogole to nie zaproponowali Ci tej opcji z testowaniem aparatu? Chyab nie powinno byc z tym problemu, a zawsze jest pewnosc dobrego dopasowania:)
Gorace pozdrowienia!

rociel

Postautor: rociel » pn lip 09, 2012 20:07

Hej! Mnie również zdarzają sie złe dni i jakoś nie wyżywam sie ani na współpracownikach ani na klientach - wiec ta pani albo była mega chamska albo miała mega zły dzień 8) Tylko czemu padło na mnie... Jeśli chodzi o wypożyczenie aparatu to w geers nic nie mówili (albo ja nie dosłyszałam tego szeptu..) w Emitonie i w Maytonie nie ma problemu. Wpłacasz równowartośc aparatu i testujesz chyba max. przez tydzień. Tylko że u mnie to chyba tak gładko by nie poszło - to mój pierwszy aparat i raczej wątpie żebym po tygodniu sie do niego przyzwyczaiła i stwierdziła że jest super :) W Maytonie protetyczka powiedziała, że po zakupie w ciągu chyba 30 dni moge zwrócic aparat jeśli w ogóle nie bedzie mi leżał :) I to mi pasuje - w Emitonie nie było takiej możliwości albo po prostu protetyk o tym nie wspomniał a ja ciemnota nie zapytałam :D
Nie wiem jak jest w Wawie z salonami musisz po prostu odwiedzic kilka i wybrac ten który pasuje TOBIE a nie forumowiczom - mozna sie kierowac jakimiś podpowiedziami ale jak widzisz różnie to bywa z tymi polecanymi :D Wiec najlepiej kierowac sie swoim nosem :D Pozdrawiam :)

Karola83

Postautor: Karola83 » wt lip 10, 2012 13:02

dla mnie mozliwość testowania apartów to priorytet. szkoda, że nie wszędzie mają taki długi okres próby jak w geersie na 6 tygodni, wtedy myślę, że naprawde można porządnie określić, czy WSZYSTKO jest okej. Pewnie, masz rację, że każdy inaczej podchodzi do sprawy, ale ja zawsze jak mam mozliwośc to wolę sie zorientować:)

Wróć do „Aparaty słuchowe, systemy FM, baterie oraz akcesoria”